faruk.akcay@mgu.edu.tr
Dahili: 1828
Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi

Arş. Gör. Faruk Eren AKÇAY

Müzik Eğitimi Bölümü

Biyografi

1992 yılında Ankara’da doğan Faruk Eren AKÇAY eğitimine 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladı, 2015 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu.

Prof. Mario Hossen, Prof. Michael Frischenschlager, Prof. Mikhail Godsteiner, Prof. Gerard Poulet, Prof. Alexander Vinnitsky, Özcan Ulucan, Prof. Cihat Aşkın, Marisa Blanes, Luciano Sarmiento, Mincho Minchev, Itzhak Rashkovsky, Pavel Wallinger, Shlomo Mintz gibi isimlerin ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı, Prof. Emile Cantor, Prof. Dr. Ozan Tunca, Prof. Burcu Yazıcı, Jozsef Lendvay, Prof. Orhan Ahıskal gibi isimlerle oda müziği ve bireysel olarak çalışma fırsatı buldu.

2014 yılında Vratza Devlet Filarmoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi. Birçok orkestrada görev alan Eren Akçay, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediye Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası, Side Festival Orkestrası, Olten Filarmoni Orkestrası ve Filarmoni Antalya gibi orkestralar ile ülkemiz başta olmak üzere Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Yunanistan, Bosna-Hersek, Slovakya, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Bulgaristan gibi ülkelerde konserler verdi, Krzysztof Penderecki, Cem Mansur, Hakan Şensoy, Orhun Orhon, İbrahim Yazıcı, Lior Shambadal, Cemi’i Can Deliorman gibi şeflerle çalıştı. Aynı zamanda Prof. Mario Hossen, Pavel Wallinger ve Volodja Balzalorsky’nin sınıflarına kabul edilerek bu isimlerle de bireysel olarak çalışma fırsatı buldu.

2019 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’ne bağlı Devlet Konservatuvarı’nda Yüksek Lisans derecesini tamamlayan Faruk Eren AKÇAY aynı enstitüde Prof. Gülen Ege SERTER danışmanlığında Sanatta Yeterlik eğitimini sürdürmektedir.