elifnungokce@mgu.edu.tr
Dahili: 1566
İcra Sanatları Fakültesi

Dr. Öğr. Üyesi Elif NUN GÖKÇE

Ses Eğitimi Bölümü

Biyografi

23 Nisan’da İzmir’de doğdu. Henüz 8 yaşında TRT ekranlarında izlediği “Taş Plaktan Bugüne” programında dinlediği Klasik Türk Müziği eserlerini mükemmele yakın seslendirdiği ailesi tarafından fark edildi, 9 yaşında müzik eğitimine başladı. 15 yaşına gelmeden güçlü sesiyle dikkat çeken Elif Nun, yerel ve bölgesel birçok ödüle layık görüldü. İlk, orta, lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 16 yaşında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü birincilikle kazandı. Konservatuar eğitimi ile birlikte profesyonel şarkıcılığa adım attı ve kısa sürede İzmir’in en değerli icracılarından biri haline geldi. Yine bu dönemde Sezen Aksu tarafından Onno Tunç’un ölüm yıldönümünde düzenlenen, dönemin saygın müzik yarışmalarından olan Onno Tunç Şarkı Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı.

Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Tezli Yüksek Lisansını tamamladı. Ardından Azerbaycan Devlet Musiki Akademisi’nde Türkçenin Müzik İçindeki Fonetik – Prozodi Meseleleri ve İnkişafı konusunda çalışarak doktorasını tamamladı.

1992-1997 Yılları arasında TRT İzmir Radyosu’nda istisna akitli ses sanatçısı olarak çalıştı.

1996 Yılında ilk profesyonel söz yazarlığı-bestecilik çalışmasını Fatih Erkoç’un seslendirdiği şarkıyla hayata geçirdi.

2002 yılında öğretmen olarak Batman’a atanan Elif Nun, sanat çalışmalarını burada da sürdürdü. Bölgenin kültürel altyapısına önemli katkılarda bulundu. Batman’da tiyatro, koro, orkestra kurarak etkinlikler düzenledi, sosyal yardım çalışmalarında görev aldı. Yaptığı çalışmalarla yerel ve ulusal basının ilgisini Batman’a çekmeyi başardı.

2004 yılında Yüksek Lisans eğitimi için İstanbul’a gelen Elif Nun burada çeşitli projelerde yer aldı. Bu dönemde, High School II Müzikali’nin Türkiye adaptasyonu, Rumeli Band, 2012 yılında yayınlanan Berkay ile seslendirdiği ‘Aşk Sadece’ gibi projelerle dikkatleri üzerine çeken Elif Nun, içlerinde Işın Karaca, Murat Boz, Soner Sarıkabadayı, Keremcem, Emre Altuğ gibi isimlerin de bulunduğu sayısız stara yazdığı şakılarla, vokallerle ve stüdyo çalışmalarında vokal koçu olarak icracılıklarına verdiği yönle popüler müzik alanında tanındı.

“Amenna”, “Ve Elif Nun” adında iki albüm çalışması ayrıca “Aşk Sadece”, “Tuana”, “Yastık”, “Mecnun” adlı single çalışmaları vardır.

2002 Yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Müzik Öğretmeni olarak binlerce öğrenciye müzik öğretmenliği yapmıştır. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde öğretim görevlisi olarak Ses Eğitimi ve Repertuvar derslerini vermektedir. Şarkı yazarlığı ve icracılığının yanı sıra akademik alanda Dil Müzik ilişkisi ve icracılık üzerine araştırma çalışmalarını sürdürmektedir.