Öğr.-Gör.-Mehmet-Alişan-BUDAK
alisan.budak@mgu.edu.tr
Dahili: 1860
Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi

Öğr. Gör. Mehmet Alişan BUDAK

Müzik Eğitimi Bölümü

Biography

1985 yılında Diyarbakır’da doğdu. 2003 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden 2008’de mezun oldu. İTÜ Gitar Kulübü’nün çalışmalarına katıldı ve İTÜ Savaş Çekirge Klasik Gitar Eğitim ve Araştırma Birimi’nde Tülünay Engin ile çalıştı.

2012 yılından itibaren Edvan Kengil ve Doç. Dr. Ali Maruf Alaskan ile ud icrası, nazariyat, form ve usul çalıştı.

2015’te Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında ud icracısı olarak lisans eğitimine başladı. Prof. Dr. Cenk Güray ile nazariyat ve halk müziği repertuvarı, Doç. Dr. Alper Akdeniz ile ud icrası, saz eserleri ve mevlevî ayinleri, Dr. Emre Düzenli ile form-usul ve klasik takımlar çalıştı.

Mezuniyetinin ardından batı müziği teorisi (armoni, form) çalıştı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Teorileri Anabilim dalı Müzik Teorileri yüksek lisans programını kazandı ve 2021 senesinde mezun oldu.

Halen Hacettepe Üniversitesi G.S.E. Müzik Teorileri doktora programına devam etmektedir. Makam müziği teorisi ile ilgili yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır. Diğer yandan çeşitli konser ve CD projelerinde ud icracısı olarak yer almayı sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.