ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE, CSO’DA İLK DEFA MEVLEVÎ MUKABELESİ GERÇEKLEŞECEK…

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE, CSO’DA İLK DEFA MEVLEVÎ MUKABELESİ GERÇEKLEŞECEK…

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Hz. Mevlana'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma etkinlikleri çerçevesinde, Ankara kapsamlı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. “Abdülbâkî Nâsır Dede’nin Acem-Bûselik Mevlevî Âyîn-i Şerîfi İcrası Ve Mevlevî Mukabelesi” Programı, Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası (CSO) Büyük Salonu’nda sanatseverler ile buluşacak.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, başkentte önemli bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Hz. Mevlana'nın 748. Vuslat Yıldönümü Anma (Şeb-i Arûs) etkinlikleri kapsamında edebiyât ve mûsikî alanında büyük bir otorite olarak kabul edilen Abdülbâkî Nâsır Dede’nin “Acem-Bûselik Mevlevî Âyîn-i Şerîfi İcrası ve Mevlevî Mukâbelesi” programı izleyiciyle buluşuyor.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Mamak Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen organizasyon Ankara’da, alanında düzenlenen en büyük etkinlik olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Sanat Yönetmenliğini; Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcrâ Sanatları Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Tolga Oter’in yaptığı programda; vefatının 200. yılında Acem-Bûselik Ayin’ni bestekârı Abdülbâki Nâsır Dede de anılacak.

Mevlevî Ayin-i Şerîf icrası ve Mevlevî Mukabelesi’nin yer aldığı etkinlikte semâ; Mehmet Fatih Çıtlak öncülüğünde İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu; İrfan, Tasavvuf ve Meydan Meşleri Bölümünü tarafından gerçekleştirilecek.

Mutrîb’ta üniversitemiz öğretim üyelerinin yanında, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Klâsik Türk Müziği Koroları’ndan icracılar da yer alacak. Kuran-ı Kerim Tilâveti ise Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı tarafından yapılacak.

28 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek sanat etkinliği, Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası (CSO) Büyük Salon’da sahne alacak.

Tüm sanatseverleri bu kıymetli etkinliğe davet ediyoruz.

Program hakkında bilgiye https://biletinial.com/muzik/sebi-arus-hz-mevlananin-748vuslat-yildonumu adresinden ulaşabilirsiniz.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ