Hakkında

Hakkında

Müzik sanatının temel alanlarından birisi olan çalgı icrası sürekli kendini yenileyen, güçlü kültürel dinamiklere sahip bir alandır. Ülkemiz, çalgı icrası alanında dünya üzerinde önemli bir potansiyele sahiptir. Çalgı Eğitimi Bölümü bu potansiyeli evrensel bilim ve çağdaş eğitim-öğretim ilkeleri ışığında ulusal ve uluslararası alanda en yetkin bir biçimde hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

Çalgı Eğitimi Bölümü 2019-2020 yılı itibariyle lisans ve yüksek lisans programlarında ilk öğrencilerini kabul etmiştir. Bölümümüz 2021-2022 Akademik yılında Çalgı Eğitimi lisans ve yüksek lisans programlarının yanısıra ses eğitimi bölümü ile birlikte oluşturulan “Müzikte İcra Sanatta Yeterlik” programına öğrenciler kabul edecektir.

Fakültemiz Çalgı Eğitimi Bölümünde yürütülen programlar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Çalgı Eğitimi Lisans Programı

Çalgı Eğitimi Yüksek Lisans Programı

Müzikte İcra Sanatta Yeterlik Programı


Çalgı Eğitimi bölümü olarak amacımız alanına hâkim, aynı zamanda da diğer müzik türlerini yakından tanıyacak sadece Türkiye’de değil dünyada söz sahibi olacak icracılar ve akademisyenler yetiştirmektir. Bölümümüzde, yaylı çalgılar, telli çalgılar, üflemeli çalgılar, tuşlu çalgılar, elektrik ve elektronik çalgılar ve vurmalı çalgılar olmak üzere altı ana branş bulunmaktadır. Her ana branş içerisinde çok sayıda çalgı branşı bulunmaktadır. Her bir çalgı branşının eğitmenleri alanında yetkin öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

Fakülte binamızda öğrencilerimizin dersteki çalışmalarını pratik yapabilecekleri 16 tane çalışma odası ve her çalgının kendine ait sınıfları mevcuttur. Aynı zamanda bölümümüz, öğrencilerimize derslerde ya da çalışma odalarında kullanabilecekleri çalgı imkânı da sağlamaktadır.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ