ÜNİVERSİTEMİZDE 'MESLEKİ MÜZİK EĞİTİMİ ALAN OTİZMLİ BİREYLERİN MÜZİK EĞİTİMİNDE OKUL-AİLE-EĞİTMEN GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA DENEYİM PAYLAŞIMI' ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

Etkinlik Tarihi: 03-02-2023

ÜNİVERSİTEMİZDE “MESLEKİ MÜZİK EĞİTİMİ ALAN OTİZMLİ BİREYLERİN MÜZİK EĞİTİMİNDE OKUL-AİLE-EĞİTMEN GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA DENEYİM PAYLAŞIMI” ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

Üniversitemiz ve British Council İşbirliği ile “Mesleki Müzik Eğitimi Alan Otizmli Bireylerin Müzik Eğitiminde Okul-Aile-Eğitmen Görüşleri Doğrultusunda Deneyim Paylaşımı” çalıştayı gerçekleşti.

31 Ocak 2023 Salı günü çevrim içi gerçekleşen çalıştayda British Council Türkiye Ülke Direktörü Gill Caldicott, işbirliği ve katkılarından dolayı Üniversitemize teşekkür etti. Gill Caldicott, müzik yoluyla otizmli bireylerin eğitiminin önemini vurgulayarak, yaratıcı işbirliklerinin proje çerçevesinde küresel bir konu olduğundan bahsetti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ise Üniversitemizin engelli bireyler ile ilgili çalışmalarının Rektörümüzün himayelerinde öncelikli konulardan olduğunu ifade ederek, Üniversitemiz bünyesinde görme engelli bireyler için nota yazımı çalışmalarının yapıldığından ve kütüphane açıldığından bahsetti. Rektör Yardımcımız ayrıca, Üniversitemizde “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Festivali” yapılacağını da bildirerek, Brisitsh Council’e projeye verdikleri destek için teşekkür etti.

Engelli Vakfı Başkanı Abdurrahman Kurtaslan da bu güzel projede Üniversitemiz ile çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, Avrupa Birliği kapsamında yürüttükleri projelerden ve engelli bireylerin istihdam sürecine hazırlanmaları için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Abdurrahman Kurtaslan ayrıca engelli bireylerin kültürel bağımsızlığının öneminden de söz etti.

Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörlüğünce gerçekleştirilen çalıştayda müzik eğitimcileri, akademisyenler ve otizmli bireylerin aileleri de bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ