Hakkımızda

Hakkımızda

Ankara MGÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Senatosunun kararı ile 2020 yılında kurularak üniversitemizde öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak için gerekli tedbirleri almak ve bu yönde çalışmalar yapmak üzere kurulmuştur.

Amaçlarımız

Özel gereksinim durumunu Ankara MGÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü’ne bildiren öğrencilere istekleri doğrultusunda;

Üniversitedeki olanaklara ve hizmetlere eşit erişim sağlayabilmeleri için; çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları güçlükleri belirliyor, belirlenen ihtiyaçların karşılanmasına ve güçlüklerin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar planlıyoruz.

Akademik süreci en ideal şekilde yürütebilmeleri için destekleyici ve iyi kaynaklarla donatılmış bir öğrenme ortamı sağlayarak kısıtlamaları kaldırmayı, böylelikle öğrencilerin bağımsızlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Bunların yanı sıra üniversite çalışanlarının ve öğrencilerinin özel gereksinim duyan bireyler ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyini arttırmak üzere hizmetler geliştiriyor ve bu hizmetleri değerlendiriyoruz.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ