GELENEKSEL TÜRK SANATLARI KARMA SERGİSİ SANATSEVERLE BULUŞTU

Etkinlik Tarihi: 28-07-2022

GELENEKSEL TÜRK SANATLARI KARMA SERGİSİ SANATSEVERLE BULUŞTU

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu bünyesinde bu yıl ilk öğrencilerini alacak olan Geleneksel El Sanatları Programı tarafından düzenlenen Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi açılışı çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

13 sanatçının 47 eserinin yer aldığı Serginin açılış konuşmalarını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Türkiye’nin yaşayan hazinesinin en önemli kurumlarından biri olarak Üniversitemizde açılan serginin önemine değinerek; “Üniversitemizin vizyon olarak geçmişi gelecekle buluşturan bir merkezde yer almasından dolayı teknolojik gelişmelerin de takibiyle geleneksel sanatlarda öğrencilerimizin perspektiflerini ne kadar geliştirebileceklerini ve hayata ne kadar farklı bir gözden bakabileceklerini görmemiz açısından bu sergilerdeki eserlerin bizler için önemi büyük” şeklinde konuştu.

Hat, tezhip, minyatür, nakış, çini ve seramik sanatlarının geçmişten günümüze aktarılmış bir hazine ve bilgi birikimi olduğunu ifade eden Özden, bu sanatların geçmişteki ecdadımızın estetik olarak hayata bakış açısını görmemiz açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından sergideki çalışmaları inceleyen Rektör Özden ziyaret sonrası sergide eserleri yer alan sanatçılara teşekkür belgesi takdim etti.

Üniversitemiz Sanat Galerisinde düzenlenen Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi 2 Eylül 2022 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ