Arş. Gör. Tolgahan TİKTAŞ

Arş. Gör. Tolgahan TİKTAŞ

Arş. Gör. Tolgahan TİKTAŞ


ÂŞIKLIK GELENEĞİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜR YARDIMCISI
ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1746

1995 yılında Ardahan‘ın Çıldır ilçesinde dünyaya gelen Tolgahan Tiktaş, ilk müzik eğitimini âşıklık geleneği içerisinde kendisini yetiştirmiş olan babası Tekin Tiktaş’tan aldı. Lise eğitimini Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünü kazandı. Bu süre zarfında okuldaki çalışmalar dışında Kars, Azerbaycan âşık havaları ve bağlamada yeni çalım teknikleri geliştirmek amacıyla akort sistemleri üzerine çalışmalarda bulunarak bu alandan resitaller düzenledi. Bunun yanı sıra lisans eğitiminin son yılında Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Pedagojik Formasyon Programını tamamladı.

Lisans döneminde çeşitli yarışmalardan dereceler alan Tiktaş, lisans eğitimini de dereceyle tamamladıktan sonra müzikal çalışmalarını daha aktif bir şekilde yürütebilmek için İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da birçok konserde, televizyon programında yer aldı, resitaller düzenledi. Aynı süre zarfında İBB İsmek adlı kurumda bağlama eğitmeni olarak görev yaptı.

Şu an Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi bölümünde Yüksek lisans yapan Tolgahan Tiktaş aynı kurumda araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ