Doç. Ayşegül ERGENE

Doç. Ayşegül ERGENE

Doç. Ayşegül ERGENE


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

1980 yılında Eskişehir'de doğdu. 1995 yılında Ayşe Gülriz Germen’in öğrencisi olarak klarnet eğitimine başladı. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde Alain Boeglin'in öğrencisi olarak tam bursla kabul edildi. 2000 yılında Vlademir Zverev ile çalışmalarına devam etti. Eğitimi süresince birçok önemli resital, oda müziği ve orkestra konserleri gerçekleştirdi.

2004 yılında Alain Damiens, 2005 yılında ise Nicholas Baldeyrou, Alain Damiens, ve Sarah Elbaz gibi önemli klarnet sanatçılarının düzenlediği çalışma atölyelerine aktif olarak katıldı. Aynı sene İsrail'in Tel Aviv ve Kudüs şehirlerinde düzenlenen “Clarinet Days” organizasyonu çerçevesinde Carl Heinz Stefan, Alex Fiterstein ve Guy Deplus gibi dünyaca ünlü klarnet sanatçıları ile çalıştı. Lisans ve Yüksek Lisans programlarını Yüksek Şeref derecesi ile tamamlayan Ayşegül ERGENE, 2008-2009 yıllarında gerçekleştirilen dünyaca ünlü şef Vlademir ASKHENAZY yönetiminde Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası ile Türkiye ve Yunanistan’da düzenlenen konserlerde klarnet grup şefi olarak katıldı.

2009 senesinde Yunanistan Atina Büyükelçiliği’nde ve Benaki müzesinde klarnetli beşli ile konserler verdi. Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik eğitimi süresince Bilkent Senfoni Orkestrasında misafir sanatçı olarak yer aldı. Ayşegül ERGENE 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü’ndeki sanatta yeterlik eğitimini Yüksek Şeref derecesi ile tamamladı.

2012 yılının Haziran ayında Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Yrd. Doç. olarak göreve başladı. Temmuz 2013’de T. C. Londra Büyükelçiliği davetiyle Leighton House Museum’da bir oda müziği konseri verdi. 2017 yılında doçentlik ünvanını alan Ayşegül ERGENE solo ve oda müziği konserlerine aktif olarak devam etmektedir.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ