Doç. Barış Kerem BAHAR

Doç. Barış Kerem BAHAR

Doç. Barış Kerem BAHAR


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1729

Müzik öğrenimine küçük yaşlarda İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’nda başladı. Birçok eserde solist ve korist olarak görev aldı.

1997 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümüne girdi.

2000 yılında Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nın gerçekleştirdiği Oda Müziği Yarışması’nda Özel Ödül, 2002 Nisan ayında “5. Uluslararası Edirne Klasik Müzik Yarışması” nda ikincilik ödülü aldı.

Öğrenciliği sırasında solist olarak A. Vivaldi İki Viyola Konçertosu, W.A. MOZART Senfoni Konçertant ve HUMMEL “Fantasie” eserlerini çeşitli orkestralar eşliğinde seslendirdi.

Ruşen Güneş, Apple Hill Chamber Players, Michael Kelley, Prof. Lukas David, Ellen Jewitt, Bruno Giuranna gibi önemli sanatçıların aktif olarak viyola ve oda müziği workshop/masterclass’ larına katıldı, Prof. Jerrold Rubinstein ile Mozart yorumu üzerine çalıştı.

2007 yılında D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan Pekiyi derece ile mezun oldu.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola sanat dalı master programını pekiyi derece ile tamamladı.

2013 yılında İtalya La Spezia G. Puccini Konservatuvarı tarafından davet edildi, viyola ve oda müziği dallarında öğrencilerle masterclass’lar yaptı, konserler verdi.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Beste Tıknaz Modiri danışmanlığında Çiğdem Epikmen ile İtalya Brescia “Luca Marenzio” Konservatuvarı’nda ise çalışmalarını Luca Morassutti ile sürdürerek sanatta yeterlik eğitimini pekiyi derece ile tamamladı.

İtalyan klavsen sanatçısı Giovanna Fabiano ile barok dönem stili üzerine çalıştı.

2015 yılında J.S.Bach Sol Minör Viyola Konçertosu’nun Dünya Prömiyerini İtalya Brescia Pietro Da Cemmo Salonu’nda yaptı.

2017 yılında DESO eşliğinde A.Stamitz Fa Majör Viyola Konçertosunun Türkiye Prömiyerini gerçekleştirdi.

2017 Şubat ayında İtalya’da gerçekleştirdiği resitalinde Ebru Güner CANBEY’in “Viyola için Minyatürler” eserinin Dünya Prömiyerini gerçekleştirdi.

İlk kitabı "Viyola Kitabı" Ocak 2018'de basıldı.

İkinci kitabı "Lillian Fuchs, Bir Viyolacının Portresi" Aralık 2018'de basıldı.

Öykü ve şiirlerinin yer aldığı üçüncü kitabı “Aşk Üzerine Uzun Bir Öykü” 2020’de basıldı.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, Orkestrası, Orchestra Sion, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası gibi seçkin topluluklarda yer aldı.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2021 yılında Doçent ünvanı almıştır.

Turkish Viola Society’nin kurucu başkanıdır.

International Viola Society (IVS) ve European String Teachers Association (ESTA) üyesidir.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ