Öğr. Gör. Arda ÖZMEN

Öğr. Gör. Arda ÖZMEN

Öğr. Gör. Arda ÖZMEN


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

16.01.1986 Tarihinde Ankara'da doğdu.

2008 Yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera/Koro Bölümünden mezun oldu.

2009-2010 yılları arası Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefi ve besteci Bujor Hoinic ile temel kompozisyon ve orkestrasyon teknikleri üzerine özel olarak çalıştı.

2013 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Yüksek Lisans Bölümünden mezun oldu. Başkent Üniversitesinde de Başkent Oda Orkestrası şefi ve besteci Ertuğ Korkmaz ile çalıştı.

Kompozisyon alanında İlk profesyonel çalışması 2007' de Ankara Devlet Tiyatrosu için "Mor Gece Mavi Gün" adlı çocuk oyununun müziklerini yazdı. Daha sonra bir dans ve tiyatro topluluğu olan Mavi Sahne için "Nutuk" adlı oyunun müziklerini yazdı.

2011 Yılında Şef Ertuğ Kormaz' ın yönetiminde "Pencereler" adlı eseri ve düzenlemesini yaptığı O. Messiaen' nin Prelude No. 7' si Orkestra Akademik Başkent tarafından seslendirildi. Librettosunu Ankara Devlet Opera ve Balesinin Sahne Müdürü Yrd. Ali Yoleri’ nin yazdığı “Aliş ile Maviş” adlı çocuk operasını besteledi. Dünya prömiyeri Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından 9 Şubat 2013’ te yapıldı. Piyano için bestelediği "prelude" Ece Kaptanoğlu tarafından Mozarthaus’ da 20 Haziran 2014’ de seslendirildi. “Aliş ile Maviş” çocuk operası Ankara prömiyeri Leyla Gencer Sahnesinde Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 10 Ocak 2016’ da yapıldı (Ankara’da iki sene seslendirildi). “Three Pieces for Piano” eseri Melis Ertürk tarafından, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ nde Melis Ertürk ve Türkü Su Dilan Özkaya’ nın verdiği piyano resitalinde, 6 Haziran 2016’ da seslendirildi.

16. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında “Mersin Limanının Ritmini Arıyor” temasıyla 11 Mayıs 2017 tarihinde “Siyah” rumuzlu eseriyle katıldığı yarışmada, eseri jüri tarafından seçilmiş, seslendirilmiş ve seyirci oylamasıyla da dördüncü seçilmiştir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ