Öğr. Gör. Berkay TOPRAK

Öğr. Gör. Berkay TOPRAK

Berkay TOPRAK

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
(HAZIRLIK)
ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

Besteci ve caz piyanisti Berkay Toprak 1980 yılında Gaziantep’te doğdu, ilk ve orta eğitimini Ankara Yükseliş Koleji ve Cumhuriyet Lisesi’nde, Lisans eğitimini tam bursla girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Teori-Kompozisyon bölümünde Elhan Bakihanov ve Mahir Cetiz ile çalışarak 2006 yılında tamamladı.

2011-2015 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’nda, 2012-2019 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı lisans programında eğitmen olarak çeşitli dersler verdi.

2018 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı’nda yüksek lisansını Onur Özmen ve Hatıra Ahmedli ile çalışarak tamamladı. Besteci olarak solo çalgı, oda müziği ve senfonik orkestra için yazdığı eserler Bilkent ve Hacettepe Üniversitelerinde çeşitli konserlerde seslendirildi. Bestecilik eğitimi lisans yıllarında ilgi duyduğu caz alanında piyanist Anıl Bilgen ile çalışarak kendisini geliştirmeye başladı.

Piyanist olarak 2007’den bu yana yurtiçinde çeşitli konser salonları ve caz kulüplerinde sahne aldı. Polonya'da düzenlenen Pulawy Uluslararası Caz Çalıstayı'na 2011, 2013, 2014 yıllarında katılarak çalışmalarda bulundu.

2014’te Kosova - Priştina'da düzenlenen 5. Türk Caz Haftası'nda ve 2017’de Taşkent’te düzenlenen Özbekistan Uluslararası Caz Festivali’nde grubu ile konser verdi. Aynı yıl ODTÜ 29. Ulusal Kimya Kongresi açılışında G. Gershwin’in Rhapsody in Blue adlı eserini solo piyanoda seslendirdi. 10 Kasım 2018’de TRT Ankara Radyosu’nda flüt - piyano ikilisi için düzenlediği halk türkülerini seslendirdi.

Caz Derneği’nin burs desteği ile 2019 yılında İspanya - Barselona’da bulunan Liceu Konservatuvarı’nda caz piyano alanında başladığı yüksek lisans eğitimi ve HÜADK Kompozisyon Sanatta Yeterlik programındaki eğitimini halen sürdürmekte olup 2021’de Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde göreve başlamıştır.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ