Öğr. Gör. Burak NOYAN

Öğr. Gör. Burak NOYAN

Öğr. Gör. Burak NOYAN


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1719

1981 yılında Ankara''da doğdu. Müzik hayatına ilkokul çağlarında klasik gitar eğitimiyle başladı. Müzik öğrenimine Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kontrbas sanat dalında Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçısı Hüseyin Menekşe ile devam etti. Okuldaki öğrenimi sırasında Polonya ‘nın Bydgozcy, Fransa’nın Brive, Kazakistan’ın Alma Ata kentlerinde düzenlenen uluslararası müzik festivallerinde görev aldı. Bu okuldaki öğrenimini tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi kontrbas bölümüne burslu olarak girmeye hak kazandı.

Kontrbas çalışmalarına Bilkent Senfoni Orkestrası Sanatçısı Adnan Mumayeze ile başladı, Dritan Gani ile sürdürdü. Aynı yıl İspanya’nın Murcia kentinde düzenlenen uluslararası müzik festivalinde görev aldı. Fransa’da düzenlenen Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası’na iki yıl katıldı. Viyana Filarmoni Orkestrası’nın himayesinde kurulan International Institute Attergau’ya üç yıl üst üste davet edildi. Salzburg Müzik Festivali’nde görev aldı. Buradaki çalışmaları sırasında Donald Runnicles, Christoph Eschenbach, Ricardo Muti gibi dünyaca ünlü şeflerle çalışma fırsatı buldu. Kontrbas çalışmalarını Viyana Filarmoni Orkestrası sanatçısı Prof. Milan Sagat ile devam ettirdi. Bilkent Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini “Yüksek Şeref” derecesi ile tamamladı.

Bir süre Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda kontrbas sanatçısı olarak çalıştıktan sonra Bilkent Senfoni Orkestrası Kontrbas sanatçılığına kabul edilen Noyan, BSO ile birlikte dünyanın önde gelen müzik festivali olan Schleswig Holstein Müzik Festivaline katıldı. İçlerinde Almanya, Japonya , Fransa, Avusturya, Yunanistan, Romanya, İspanya, İtalya , Azerbaycan, Polonya gibi ülkelerin bulunduğu birçok yerde sayısız konserlerde görev aldı. Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde Koussevitzky’nin Kontrbas Konçertosu’nu seslendirdi.

Repertuarında G.Bottessini, S.Koussevitzky, D.Dragonetti, K.Dittersdorf gibi ünlü kontrbas bestecilerinin eserlerine çoğunlukla yer veren Noyan, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde sayısız resitaller verdi.

Klasik batı müziği dışında, çeşitli müzik grupları ile birlikte, Özkan Manav, Hasan Uçarsu, Yiğit Aydın, Tolga Yayalar, Kamran İnce, Turgut Pogün, Tolga Özdemir, Nejat Başeğmezler, Mahir Çetiz gibi çağdaş Türk bestecilerinin eserlerini seslendirdi.

Kontrbas sanatçılığının dışında başta Beethoven Festivali ( Almanya/Bonn), Ankara Müzik Festivali, Mersin Müzik Festivali, Side Müzik Festivali olmak üzere sayısız festival ve organizasyonların yürütülmesinde çeşitli görevler aldı. Bir yıl süre ile Ankara Devlet Tiyatroları'nda figüran kontrbas sanatçısı olarak çalıştı.

Sanatta yeterlik (doktora) eğitimini yine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi ve Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde kontrbas eğitmenliği görevlerinde bulundu. 2010-2014 konser sezonlarında Bilkent Senfoni Orkestrası'nın Sanat Yönetmenliği Yardımcılığı ve Orkestra Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Noyan, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Müzik Hazırlık Okulu öğretim görevlisi ve Bilkent Senfoni Orkestrası Kontrbas Sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ