Öğr. Gör. Dr. Eren Can YILDIZ

Öğr. Gör. Dr. Eren Can YILDIZ

Öğr. Gör. Dr. Eren Can YILDIZ


PROJE GELİŞTİRME VE KOORDİNASYON BİRİMİ KOORDİNATÖRÜ
ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1567

Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul yıllarından itibaren bağlamaya ve geleneksel müziklere ilgi duydu. İlerleyen yıllarda eğitimini Ankara Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde tamamladı. 2010 yılında Saz (Bağlama) ve makam bilgisi öğrenmek maksadıyla kapısını çaldığı Doç. Dr. Cenk Güray’dan müzik ve müzik dışı sayısız alanda yararlandı.

2012 yılında Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi bölümünü 1.lik ile kazandı fakat eğitim tercihini aynı üniversite içerisinde yer alan Gazi Üniversite Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’ndan yana kullandı. Üniversite yıllarında viyolonsele ilgi duydu ve saz eğitiminin yanı sıra Prof. Dr. Şebnem Orhan ile viyolonsel eğitimini sürdürdü.

2013 yılında Erasmus programı kapsamında Polonya’da bulunan “Zielona Of Gora” Üniversitesi’nde altı ay süre ile “Müzik ve Çalgı Eğitimi” üzerine eğitimini tamamladı.

2016-2017 eğitim yılında Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarında Saz dersleri verdi. Aynı yıl içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca Cemil Bey’in 100. ölüm yıl dönümü anısına düzenlenen Genç Sazendeler İcra yarışmasında mansiyon ödülüne layık görüldü.

2017 yılında kurucularından birisi olduğu ¨Tanbura Trio¨ saz topluluğu ile “Bağlamanın Yolculuğu” adında bir albüm projesi yayımladı. Yurt içi ve yurt dışında sazı ile pek çok konser ve festivallerde yer aldı, albüm projelerine eşlik etti. 2018-2019 yılları içerisinde Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2018 yılında yüksek lisansını ¨Keskin Yöresi Bağlama İcrasında Görülen Tezene Kalıplarının Bağlama Öğretiminde Kullanılması¨ başlıklı tezi ile tamamlayan Yıldız halen aynı anabilim dalı içerisinde doktora çalışmalarını devam ettirmektedir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ