Öğr. Gör. Gökhan KARAKAYA

Öğr. Gör. Gökhan KARAKAYA

Öğr. Gör. Gökhan KARAKAYA


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

1989 yılında Ordu’da doğdu. Bağlama çalmaya 6 yaşında ailesinin teşviki ile başladı. İlk eğitimini babasından aldı. 7 yaşında Ordu Belediye Konservatuarı çocuk korosuna katılarak iki sene boyunca repertuar eğitimi gördü.

2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, temel bilimler bölümünü kazandı. 5 sene süren eğitim-öğretim yaşantısı içerisinde ‘Arif Sağ Ustalık Sınıfı’ dersleri kapsamında, Arif Sağ ve Erdal Erzincan’dan saz dersleri aldı.

2012 yılında konservatuardan mezun oldu ve aynı yıl Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. Bu program dahilinde Mehmet Erenler ile bağlama, Yücel Paşmakçı ile halk müziği nazariyatı üzerinde çalışmalarda bulundu. Bir yıl boyunca Sinan Ayyıldız’dan mızrapsız çalım teknikleri hususunda dersler aldı.

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu kurum bünyesinde halk müziği bilgileri, halk müziği repertuarı dersleri verdi. Prof. Dr. Can Etili’nin asistanlığını yürüttü ve birçok derste repetitör olarak görev yaptı.

2015 yılında TRT’nin açmış olduğu sanatçı alım sınavını kazanarak, TRT İstanbul Radyosu’nda bağlama sanatçısı kadrosuyla göreve başladı. Kurum bünyesinde yüzlerce program ve konserde görev aldı.

2018 yılında kendi talebi üzerine TRT Ankara Radyosu’na tayin oldu. Aynı yıl Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu kurum bünyesinde 2019 yılında açılan İcra Sanatları Fakültesi master programını kazandı. Halen profesyonel müzik yaşantısına bu kurumlarda devam etmektedir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ