Öğr. Gör. Gözde AKDERİN

Öğr. Gör. Gözde AKDERİN

Öğr. Gör. Gözde AKDERİN


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

1995 yılında Burhaniye'de doğan Gözde Akderin, flüt eğitimine 2011 yılında Doç. Hakan Halit Turgay ile başlamıştır. “2012 Marsyas Güzel Sanatlar Liseleri Flüt Yarışması”nda “Mansiyon Ödülü” almaya hak kazanmıştır. 2013'te İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans flüt eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Hakan Halit Turgay ile devam eden Akderin, Doç. Başak Ersöz ile orkestra repertuvarı ve deşifraj, Doç. Dr. Ayça Öztarhan Kocatürk ile korrepetisyon, Gülnare Şekinskaya ve Maarten Weyler ile oda müziği üzerine çalışmıştır. Lisans çalışmaları süresince gösterdiği başarılarıyla 2014-2015, 2015-2016 öğretim yıllarında “Türk Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenim Başarı Ödülü”nü kazanmıştır.

2015 yılında Şişli Rotary Kulübü’nün sponsor olduğu “Dostluk Konseri/Batı Doğuyla Buluşuyor” isimli öğrenci değişim programıyla Singen Gençlik Müzik Okulu, Almanya’da oda müziği konseri vermiştir. İlk resitalini 2016'da İstanbul Klarinet Derneği tarafından birincisi düzenlenen “Istanbul Woodwind Festival”i kapsamında piyanist Lillian Tonella eşliğinde vermiştir. Ayrıca Ayça Öztarhan Kocatürk, Özgür Deniz Akalın, Zümrüt Aliyeva Özdemir, Rasa Bivienene, Seungwon Lee başta olmak üzere birçok piyanistin eşliğinde konserler vermiştir.

2012-2017 yılları arasında Ramiz Melikov Aslanov yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası'nda flüt ve pikolo flüt sanatçısı, 2017 yılında Aziz Shokhakimov yönetiminde Tekfen Filarmoni Orkestrası ile “45. Istanbul Kültür Sanat Festivali”nde, Münif Akalın yönetimindeki Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası'nda misafir sanatçı, Conservatorio Superior Musica de Vigo Senfoni Orkestrası’nda birinci flüt ve pikolo flüt sanatçısı olarak yer almıştır.

Solist ve orkestra üyesi olarak yer aldığı çalışmalarında Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Conservatorio Superior de Musica de Vigo-Auditorio Martín Códax, Garcia Barbon Tiyatrosu, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Nevit Kodallı Oda Müziği ve Araştırma Merkezi Konser Salonu, Woldingham School-Venue Hire;Millenium Tiyatrosu, Süreyya Operası gibi konser salonlarında çalmıştır.

Andreas Blau, Jean Ferrandis, Manuel Morales, Lena Kildahl, Michie Bennett, Sophia Minhee Cho’nun ustalık sınıflarına aktif olarak katılmıştır. Ayrıca 2012 tarihinden itibaren “Halit Turgay Flüt Yaz Okulları”na katılmış, solo resital ve oda müziği konserleri vermiştir.

2018 yılında “33. William Bennett Uluslararası Flüt Yaz Okulu”na burslu kabul edilerek flütist William Bennett tarafından “…çok yetenekli bir flüt öğrencisi...” olarak tanımlanmıştır. Woldingham School-Venue Hire;Millenium Tiyatrosu’nda besteci Hakan Halit Turgay’ın flüt ve piyano için yazdığı “Mersin Süiti” adlı eserinin İngiltere’deki ilk seslendirilişini piyanist Seungwon Lee ile gerçekleştirmiştir.

2017'de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda lisans eğitimini Müzik Bölümü birincisi olarak “Yüksek Onur” derecesiyle tamamlamıştır. Aynı yıl Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nün yüksek lisans programına kabul edilmiştir. 2018 yılında yüksek lisans flüt eğitimini “Erasmus Değişim Programı”na hak kazanarak Conservatorio Superior de Musica de Vigo'da Prof. Manuel Morales ile tamamlamıştır. İspanya’daki eğitimi süresince Prof. Rasa Bivienene ile korrepetisyon, Prof. Óscar Araujo Comesaña ile oda müziği çalışmaları gerçekleştirmiştir. Değişim programının ardından “İngiliz Flüt Okulu’nun Çalgı Tekniği Açısından İncelenmesi” başlıklı tez çalışmasını Doç. Hakan Halit Turgay ve Dr. Öğr. Üyesi Hale Birgül Akçakmak danışmanlığında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda sürdürmüştür.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde öğretim görevlisi olarak eğitim vermektedir.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ