Öğr. Gör. Salih GÜNDOĞDU

Öğr. Gör. Salih GÜNDOĞDU

Öğr. Gör. Salih GÜNDOĞDU


SES EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1596

1995 yılında Samsun’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü birincilikle bitirdikten sonra yüksek lisansını İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalgı-Ses bölümünde “Kadırga Kültür Havzası Yol/Yayla Havaları Repertuarının Vokal İcrada Ağız ve Hançere Özellikleri Açısından İncelenmesi” adlı tezi ile tamamladı.

2012-2014 yılları arasında Çetin Akdeniz ile ileri seviye bağlama çalım teknikleri çalıştı. 2015-2017 yılları arasında Sinan Ayyıldız ile şelpe tekniği çalıştı.

Lisans eğitimi boyunca Prof. Dr. Can Etili Ökten, Prof. Erol Parlak ve birçok önemli eğitimciden Türk Halk Müziği Repertuvarı, Yöre Ağızları, Ağız ve Hançere Teknikleri üzerine dersler aldı.

2013 yılında TRT Müzik ekranlarında yayınlanan Yerel Starlar adlı programda solo performanslar icra etti.

2017 yılında ilk bağlama resitalini Kadıköy Gençlik ve Sanat Merkezinde gerçekleştirdi. İskoç müzisyen Paul Dwyer ile Türkiye ve birçok ülkede ilgi çeken performanslar sergiledi. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde solo konserler verdi. İspanya (Barcelona), İngiltere (Londra), KKTC (Girne) gibi ülkelerde vokal ve saz icracısı olarak performanslar sergiledi.

2018 yılında Prof. Erol Parlak tarafından hazırlanan “Yunus Dilinden” projesinde vokal ve saz icracısı olarak yer aldı.

Dr. Öğr. Üyesi Sinan Ayyıldız ile beraber hazırladığı Bağlama (Saz) egzersizleri kitabı ve bir solo albüm hazırlık aşamasındadır. 2019-2020 yılları arasında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev alan Salih Gündoğdu, 2020 Ekim ayından itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Ses Eğitimi Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ