Öğr. Gör. Sedat AKDAĞ

Öğr. Gör. Sedat AKDAĞ

Öğr. Gör. Sedat AKDAĞ


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

1985 yılında Ankara'da doğdu. ilk ve orta öğrenimini bitirdikten sonra müziğe bağlama çalarak başlayan Akdağ, 2004 yılında kazandığı Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü öğrencisiyken müzikal çalışmalarına hız vermiş ve günümüze uzanan süreçte bağlamanın çeşitli çalım teknikleri ve akort düzenleri ile ilgilenmiştir.

2014 yılında kazandığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Din Musikisi lisans programından 2018 yılında mezun olmuştur.

2019 yılında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi Çalgı Eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Bugüne kadar birçok radyo ve televizyon programı, konser ve organizasyonlarda icracı olarak görev alan Akdağ, aynı zamanda da çok sayıda albüm ve projelerin stüdyo aşamasında icracı, aranjör ve müzik yönetmeni sıfatıyla görev almıştır. Bu süreçte her biri değişik akort düzenleri ve tekniklerde icra edilmiş 9 eserden oluşan kendisine ait ''Ziyaret'' isimli enstrumantal bir albüm, bütün besteleri kendine ait olan ''Eğreti Gelin Ladik'' ve ''Çınar'' isimli iki uzun metraj film müziği, düzenlemeleri kendilerine ait üç bağlama icracısından oluşan ''Tanbura Trio'' projelerini üretmiştir. Kendisi Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde bağlama eğitmenliği, Tanbura Trio grubunun yeni projeleri ve kendine ait bestelerden oluşan ikinci solo albümünün çalışmaları ile birlikte müzik yaşamına devam etmektedir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ