Öğr. Gör. Şinasi CELAYİROĞLU

Öğr. Gör. Şinasi CELAYİROĞLU

Öğr. Gör. Şinasi CELAYİROĞLU


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

T. Şinasi CELAYİROĞLU, 1975 yılında Ankara'da doğmuştur. Gitar çalmaya 1990 yılında akustik bir gitarla başlamış ve sonradan elektrik, klasik ve perdesiz gitarlar üzerine de yoğunlaşmıştır. O.D.T.Ü. Sosyoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra müzikle tam zamanlı olarak uğraşmaya başlamış ve Ankara merkez olmak üzere, Türkiye'nin çeşitli illerinde performanslarda bulunmuştur. İcracı gitarist olarak hemen her tarzda çalan gruplarda yer almıştır.

Eğitmen olarak da uzun yıllardır, gitar müziğinde ritmik-armonik-melodik analizlerin çeşitli türlere ve müzikal tavırlara uyarlanması üzerine sistematik yaklaşımları paylaşmaktadır. Bu birikimini, Türkiye’de yayınlanmakta olan ‘Gitar Dergisi’nin ‘Serbest Stil’ adlı yazı dizisinde de müzikseverlere aktarmıştır. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde “Müzik Sosyolojisi” üzerine yüksek lisans düzeyinde araştırmalar yapmış ve konu ile ilgili seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır.

Şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediyesi Kent Orkestrası’nda faal müzisyendir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Caz Ana Sanat Bilim Dalı’nda da caz gitar ve caz grup ‘ensemble’ derslerini 5 yıl boyunca vermiştir. Halen Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde “Elektro Gitar Ana Çalgı” derslerini vermektedir.

Trio Topia, İda Terra, Oso Project, Şinasi Celayiroğlu Dörtlüsü ve A.B.B. Kent Orkestrası toplulukları ile İstanbul (1 kez), Afyon (3 kez), Ankara (5 kez) ve Eskişehir (4 kez) Caz Festivalleri'nde de kendi bestelerinin de içinde bulunduğu parçaları seslendirmiştir. 2012 yılının Nisan ayında ‘Turkey Now’ festivali kapsamında RukenB grubu ile Rotterdam ve Amsterdam’da sahne almış ve stüdyo albümünün kayıtlarında çalmıştır. 2014 yılında Kosova Caz Festivali’nde Hacettepe Üniversitesi Caz Bölümü ile konserlerde yer almıştır.

Halen Senem Diyici ve Mihriban Aviral gibi sanatçıların konser ekipleriyle Türkiye’nin birçok kentinde konserler vermektedir. A.Ş.K. TRIO grubu ile birlikte, jazz-rock-fusion eksenindeki özgün bestelerinden oluşan ilk albümlerini 2019 yılında çıkarmışlardır. Kendi kompozisyon ve düzenlemelerinden oluşan ilk solo albümünün stüdyo kayıtlarına Ankara ÇSM Stüdyoları’nda devam etmektedir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ