Prof. Dr. Toğroul GANİOĞLU

Prof. Dr. Toğroul GANİOĞLU

Prof. Dr. Toğroul GANİOĞLU


İCRA SANATLARI FAKÜLTESİ ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ BAŞKAN V.
ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1666

Toğrul Ganiyev, üç yaşında olağanüstü yeteneğinin ilk pırıltılarını göstermeye başladı. Beş yaşında babası Prof. Server Ganiyev ile keman eğitimine başladı. Hemen bir yıl sonra Sovyetler Birliği’ni oluşturan pek çok devlette konserler gerçekleştirdi. On yaşında Cumhuriyet Müzik Yarışması; ondört yaşında Kafkas Uluslararası Müzik Yarışmasında birincilikle ödüllendirildi. Azerbaycan Devlet Konservatuvarında müzik eğitimini sürdüren Ganiyev, Moskova Devlet Konservatuvarında Kravçenko, Pikaizen gibi hocalarla çalıştı.

1989'da Sovyetler Birliğinde kazandığı birincilik ödülünün ardından 1990 yılında başarıyla mezun oldu.

1993 yılında lisansüstü eğitimini de tamamladıktan sonra; Rusya, İtalya, Almanya, Mısır, Tunus, Bulgaristan, Polonya, İspanya, Portekiz, Belçika, Yugoslavya ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'ni oluşturan devletler de dahil olmak üzere birçok ülkede solist olarak sayısız konser verdi.

1995 Tokyo Uluslararası Müzik Yarışmasında gösterdiği üstün başarı ile Özel Ödüle layık görülen sanatçı, dünyanın önemli orkestraları ile Rauf Abdullayev, Gürer Aykal, Rodolfo Bonucci, Alexander Dmitriyev, Erol Erdinç, Jean Fournet, Massimo Freccia, Ionescu Galati, Bujor Hoinic, Vitali Katayev, Konstantin Krimetz, Yoel Levi, Işın Metin, Jean Perison, Karl Anton Rickenbacker, Gennady Rozhdestvensky, Nello Santi, Julian Shew, Tadeusz Strugala, Niyazi Takizade gibi birçok değerli şefin yönetiminde sayısız konser vermiştir. Geniş repertuvarında Bach, Mozart, Beethoven, Vivaldi, Brahms, Mendelssohn, Tchaikovsky, Shostakovich, Khachaturian, Paganini, Prokofiev, Sibelius, Sarasate, Albinoni, Haydn, Saint-Saens gibi ünlü bestecilerin yanı sıra pek çok Azeri bestecinin eserlerine de yer veren Ganiyev, birçok CD kaydı da gerçekleştirmiştir.

Sanatçı son olarak, Işın Metin yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrasıyla Mendelssohn ve Shostakovich keman konçertolarının kayıtlarını yapmıştır.

Ganiyev 1993-2015 yıllarında Bilkent Senfoni Orkestrasında solist, konzertmeister ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Prof. Toğrul Ganiyev 2015-2019 yıllarında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü olarak görev yapmış, 2019 yılında Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinde İcra Sanatları Fakültesi Dekanı olarak atanmıştır. Azerbaycan Devlet Sanatçısı olan Toğrul Ganiyev aynı zamanda Azerbaycan Devlet Konservatuvarında öğretim üyesidir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ