Prof. Emre HOPA

Prof. Emre HOPA

Prof. Emre HOPA


ÇALGI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386

1979 yılında Eskişehir'de doğdu.

İlköğrenimini tamamladıktan sonra 1989 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Fagot sanat dalına kabul edildi ve eğitimine Öğr.Gör.Erika FARKAS ile başladı.

1996-98 yıllarında Anadolu Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestra'sına solist seçildi.

2000 yılında Anadolu Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve 2001 yılında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası fagot grubu şefi Tolga ALPAY'ın Yüksek lisans sınıfına kabul edildi.

2007 yılında Sanatta Yeterlilik çalışmalarına başladı ve eğitimine Avusturya'da Vorarlberger Landeskonservatorium'da Prof.Allen SMITH ile devam etti.

2008 yılında Vorarlberger Landeskonservatorium Orkestrası ve 2009 ile 2015 yıllarında Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’ nın solisti olarak yer aldı. Prof.Jorg-Michael THOME, Prof.Richard GALLER, David SEIDEL, Prof.Henrik RABIEN ve David PETERSEN ile çalışmalar yaptı.

2014 yılında Doçent unvanını almaya hak kazandı. Solo, Oda Müziği ve Orkestra konserleri başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında birçok etkinlikte ve CD kayıtlarında yer aldı, fagot kamışı yapımı konusunda yurtiçi ve yurtdışında dersler verdi.

Tübitak tarafından desteklenen yürütücülüğünü yaptığı projesi bulunmaktadır. Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ