Rosetta Stone


Rosetta Stone

Dünyanın 1 numaralı online dil öğrenme aracı olan Rosetta Stone’u kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunabilmek için yayıncıdan EBSCO aracılığı ile özel bir izin almış bulunmaktayız. 15 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek bu erişimden, Üniversitemiz bünyesindeki tüm kullanıcılar (akademisyen, öğrenci ve personel), 30 farklı dil için mevcut tüm seviyelerden faydalanabilecektir. Ekte yer alan 2 adet kullanım kılavuzunu indirip inceleyebilirsiniz. Yine aşağıda deneme erişim linkini, hızlı erişim adımlarını ve Rosetta Stone özet içerik bilgisini bulabilirsiniz.

Yayıncıdan alınan özel izin sayesinde, Rosetta Stone deneme erişimine proxy ayarı yapmadan, size sunulan erişim adresi ile ( https://bit.ly/rosettadeneme) kampüs içerisinden veya dışından erişim sağlanabilmektedir.

Rosetta Stone Erişim Linki: https://bit.ly/rosettadeneme

Hızlı Erişim Adımları

Bilgisayardan erişim:
1-) Erişim linkine tıklayın
2-) Kurumsal e-posta adresinizi, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun
3-) Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın (detaylı kullanım kılavuzuna aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.)


Mobilden erişim:
1-) Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal e-posta adresinizle bir hesap oluşturun
2-) Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın
3-) Sign in kısmından, Work or School seçeneğine tıklayın
4-) Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın (detaylı kullanım kılavuzuna aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.)


Rosetta Stone Hakkında

Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ