Öğr. Gör. Deniz ŞAHİN

Öğr. Gör. Deniz ŞAHİN

Öğr. Gör. Deniz ŞAHİN


ÇALGI TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1741

1989 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2012’de tanbur çalmaya başlamış ve Murat Salim Tokaç’ın talebesi olmuştur. 2011 yılında tanıştığı Cenk Güray ile başta makam olmak üzere birçok konuda birlikte çalışmış ve konserler vermiştir. Yurtiçi ve yurtdışında bağlaması, perdesiz gitarı, tanburu ve sesi ile çeşitli konser ve projede yer almıştır.

2016 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığınca Tanburi Cemil Bey'in 100. Ölüm Yıldönümü anısına açılan Genç Sazendeler İcra yarışmasında seçkin bir jüri tarafından Başarı Ödülü'ne layık görülmüştür.

2016-2018 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nda tanbur sanatçısı olarak çalışmıştır. Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi (Tanbur) bölümü mezunu olan Deniz Şahin, 2016-2017 eğitim yılında aynı üniversitede tanbur dersleri vermiştir.

2019 yılında yüksek lisansını “Yeniçeri Âşıklar ve Bestelenmiş Şiirlerinin Müzikal Analizi” başlıklı tezi ile tamamlayan Şahin, halen Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta ve çeşitli gruplarla birlikte müzik yaşantısına devam etmektedir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ