Doç. Önder ÖZKOÇ

Doç. Önder ÖZKOÇ

Doç. Önder ÖZKOÇ


MÜZİK TEORİSİ BÖLÜMÜ

+90 312 486 0386 | Dahili: 1559

Kulağında anne ve babasının söylediği türkülerle büyüyen ve yeni bir ifade arayışında olan besteci / icracı Önder Özkoç müziğini, çocukluk yıllarından itibaren içerisinde bulunduğu Türk Müziği ortamından beslenerek evrilen doğal bir su yolu bulma çabası olarak tanımlar.

Çok çeşitli tür, biçim ve çalgı bileşimleri için müzik yazan, yurt içinde ve yurt dışında birçok etkinliğe müziğiyle, davetli konuşmacı olarak davet edilen ve başlıca çalışma alanları makam coğrafyası müziği, Barok öncesi müzik, 20. ve 21. yüzyıl müziği olan Özkoç’un, besteciliğinin yanı sıra modal ve makamsal müzik kültürü temelli eğitim sistemleri üzerine de çalışmaları bulunmaktadır.

Erzurum, Kars ve Konya kültür çevresiyle yetişen Özkoç, 1996-2000 arasında Hacettepe Üniversitesi İktisat (ing.) ve 2000-2008 arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı’nda öğrenim gördü. Konservatuvara girmeden önce müzikal olarak kendi kendini yetiştiren Özkoç, konservatuvarda önce Sevgi Ünal ile ardından uzun süre Serdar Muhatov ile bestecilik çalıştı. Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik çalışmalarını ise kompozisyon alanında Turgay Erdener ile Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı. 2000-2021 arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı’nda dersler veren Özkoç, 2021’den itibaren Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Teori Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi için: www.ozkoconder.com

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ