2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ KAPSAMINDA 'MÜZİK VE OTİZM' ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ VE MÜZİK DİNLETİSİ

Etkinlik Tarihi: 26-03-2021
2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ KAPSAMINDA 'MÜZİK VE OTİZM' ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ VE MÜZİK DİNLETİSİ

“MÜZİK VE OTİZM”

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında “Müzik ve Otizm” başlıklı çevrimiçi programımıza programın moderatörlüğünü de gerçekleştiren, otizmli çocuklarla müziğin eğitsel ve terapötik kullanımı konusunda uzman Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgehan EREN’in konuşması ile başlayacağız.

Ardından Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayten DÜZKANTAR ile “OSB ve Müzik” başlıklı konuşmasında otizmin sanatla ve müzikle ilişkisi üzerine söyleşimizi gerçekleştireceğiz.

Programımızı, yıllardır otizmli çocuklarla çalışan Müzik Öğretmeni ve Orff Eğitmeni Nilay BECEREN ile “Otizmli Çocuklarla Müzikal Deneyimler” başlığı altında meslek hayatında otizmli çocuklarla karşılaşma süreci, onlara öğrettikleri, onlardan öğrendikleri ve deneyimleri üzerine sohbet ile sürdüreceğiz.

Programın hem ev sahibi hem de en önemli konuğu olarak kendisi de otizmli olan ve üniversitemizde piyano öğretim görevlisi olarak görev yapan Buğra ÇANKIR bizlere programın başında ve sonunda seslendireceği Osmanlı Sarayı tarafından piyano düzenlemeleri yapılan 3 eser ile harika bir müzik ziyafeti sunacak.

ETKİNLİK TARİHİ VE SAATİ

Tarih: 02 Nisan 2021

Saat: 14:00

ZOOM BAĞLANTI BİLGİLERİ

Meeting ID: 979 5369 0087

Passcode: 305888

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ