MGÜ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL KONFERANS

Etkinlik Tarihi: 25-11-2021
MGÜ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL KONFERANS

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Sevgi Eğitimi Çerçevesinde Öğretmenlik Mesleği ve Öğretmen” konulu konferans gerçekleşti.

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Sönmez’in konuşmacı olduğu konferans, Üniversitemiz İcra Sanatları Fakültesi Büyük Amfi’ de gerçekleşti.

Genç öğretmen adaylarının yoğun katılımı ile gerçekleşen konferansın açılış konuşmasını Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Ebru Temiz yaptı.

“Bütün Uygarlıklarının Temelinde Nitelikli İnsan Yetiştirmek Var”

Konferans konuşmasına Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başlayan Sönmez,
“Geçmiş senelerin eğitim sistemi ve günümüzde yürütülen eğitim sisteminden ve bütün uygarlıkların temelinin nitelikli insan yetiştirmekten geçer. Nitelikli insan olabilmenin en önemli faktörünün eğitim olduğunu, bu eğitimlerde çağdaş bilim, sanat ve felsefenin önemini ile bunlara hakim olan, kendini sürekli yenileyen kişilerin de uygun yerlerde görevlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Genç meslektaşlarına tavsiyelerde bulunan Sönmez konuşmasını şöyle tamamladı: “Yetişmiş insan gücünden ödün vermeyin, her gün bir şey öğrenin ama bilginiz değil cehaletiniz artsın bilginiz artarsa insanlıktan çıkarsınız bilim adamı olamazsınız. Bilimi sanatı ve felsefeyi temele alın size yol gösterici onlar olsun, hiçbir ideolojiye boyun eğmeyin sizin önderiniz bilim sanat felsefe ve etik değerler olsun. Ülke sevgisi, insan sevgisi ve doğa sevgisi bunlar ön planınızda olsun ve zamanı çok iyi kullanın.”

Prof. Dr. Veysel Sönmez, konuşmanın ardından kendisine takdim edilen çiçeği öğrencilere armağan etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ