15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber Tarihi: 26-07-2022

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında anma programı düzenlendi. Programda; sanatçı, emniyet müdürü Ahmet Sula ile Abdülkerim Ünal konuğumuz oldu.


15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz ve vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Abdülkerim Ünal tarafından okunan Kuran-I Kerim Tilaveti ile devam etti.


Program açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden günün anlam ve önemini vurguladı. Konuşmasında İlimin ve bilimin, milli hislerin ve tarihi ruhun bizi biz yapan en önemli unsurlar olduğunu vurgulayan Rektör Özden ‘Sekiz asırdır bu topraklarda yaşan ecdadımızın bıraktığı izleri ilimin ve bilimin ışığında geleceğe taşıyarak bu mirası çocuklarımıza ve bütün dünyaya ulaştırma çabasıyla var gücümüzle çalışacağız’ ifadelerini kullandı.


Konuşmacı olarak programa katılan sanatçı, emniyet müdürü Ahmet Sula ise İHA-NET konulu söyleşi gerçekleştirdi. 15 Temmuz ruhunu yansıtan açıklamalar yapan Sula sanatçı bakış açısıyla yaşanan sürece dair önemli bilgiler aktardı.


Şehitlerimiz için yapılan lokma hayrının ardından Öğretim Görevlimiz Mehmet Üçer’in şefliğinde Öğr. Gör. Birsen Oğuz Erdinç’in ve öğrencilerimizin katılımlarıyla Kahramanlık Türküleri Konseri gerçekleşti. Konserin ardından konuklarımıza ve hocalarımıza hediye taktimi yapılarak program sonlandırıldı.


Programa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Karaelma, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan, Genel Sekreterimiz Murat Özdemir ile beraber akademisyenlerimiz ve çok sayıda idari personelimizin katılım sağladı.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ