ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Haber Tarihi: 25-06-2022

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Türkiye’nin ilk tematik müzik üniversitesi olan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, kampüste düzenlenen törenle ilk mezunlarını verdi.


Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, kampüs yerleşkesinin içerisinde bulunan balo salonunda gerçekleşti.


Kuruluşundan bu güne müzik ve sanat alanında değerli projelere imza atarak öncü olan üniversitenin ilk mezunları, Müzik Teorisi Bölümü, Müzik Teknolojisi Bölümü, Müzikoloji Bölümü öğrencileri oldu. Öğrencilerin ve ailelerinin yoğun katılım sağladığı Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“Üniversitemiz müziğin ve Sanatın Dünyaya Açılan Kapısı Olacaktır”

Törende konuşan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden, Türkiye’nin gözde sanat kurumlarından olan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ilk mezunlarını vermesinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, ‘’Üniversitemiz, Türkiye'nin sanat, kültür hayatında beklentilerini karşılayarak; müziğin ve sanatın dünyaya açılan kapısı olacaktır. Hem kültür hem sanat olarak buradan yetişen gençlerin Türkiye'nin geleceğinde çok önemli işler başaracağına inancımız tam.’’ ifadelerini kullandı.

“Sanat, felsefe, sosyoloji, kültür, medeniyetlerin geleceği inşa etme doktrinidir.”

Üniversitenin ilk mezuniyet törenine şahitlik etmenin büyük mutluluk yaşattığını ve güç kazandırdığını ifade eden Rektör Özden, ‘’Sanat, felsefe, sosyoloji, kültür, bunlar toplumların medeniyetlerin mayası, geleceği inşa etme doktrinidir. Bizler, çocuklarımızla iyi bir müzisyen iyi bir sanatçı, aynı zamanda iyi bir insan oldukları için gurur duyuyoruz. Aynı zamanda, vatanını milletini iyi tanıyan dünyaya bu konjektörde mesajlar verebilen gençlere sahip olduğumuz için de iftihar ediyoruz.’’ şeklide konuştu.


Mezun öğrencilerin yetişmesinde büyük emekleri olan akademisyenlere ve ailelere teşekkür eden Rektör Özden, ‘’Dört yıl boyunca zor bir süreç olan sanat eğitimini tamamlayan öğrencilerimizin hepsini alnından öpüyorum. Hayatınızda başarılar diliyorum. Umarım bu günü belki yüksek lisans, doktora veya sanat ile taçlandırarak bizlere yeni müjdelerle yine yeni mutluluklar yaşatabilirsiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.’’ ifadeleriyle sözlerini tamamladı.


Rektör Özden’in konuşmasının ardından gerçekleşen müzik dinletisinden sonra dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri verildi. MGÜ’de ilk üçe giren öğrenciler Eylem Atalay, Ecem Altınok, Zeynep Çınar’a başarı belgeleri ve ödülleri, Rektör Prof. Dr. Erhan Özden, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Barış Karaelma ve Rektör Yard. Prof. Dr. Zafer Kurtaslan tarafından takdim edildi. Kokteyl ve müzik dinletisi ile devam eden etkinlik, kep atma töreni ile son buldu.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ