Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak’ın ismi Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’ne verildi.

Haber Tarihi: 01-07-2019

 

            Rektörümüz Sayın Prof. Erol Parlak’ın ismi Ağrı’da bulunan Güzel Sanatlar Lisesi’ne verildi. Ağrı Valiliği himayesinde gerçekleştirilen törende okulun açılışına katılan Parlak, memleketinde büyük bir coşku ve sevgi ile karşılandı. 

            Konuşmasında mutluluğunu dile getiren Rektör Parlak, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel okula adımızın verilmesinin salt kendimiz değil aynı zamanda ülkemizin, Anadolu’muzun kültürüne büyük emekleri ve hizmetleri olanların kazanımı olduğunu düşünüyorum. Değer ve hizmet üretenler genelde öldükten sonra hatırlanırlar ama bunun biz yaşarken gerçekleşmesi Ağrı’mızın takdire şayan, örnek vefa duygusundandır” şeklinde konuştu. 

            Açılışın ardından konuşan Ağrı Valisi Süleyman Elban ise Prof. Erol Parlak’ın isminin memleketi Ağrı’da güzel sanatlar lisesine verilmesinin önemine dikkat çekerek, "Hocam iyi ki varsınız. Sizler bunlardan çok daha fazlasına layıksınız. Sizin açtığınız bu çığır ilimizdeki tüm gençlerimize, onların gelecek ile ilgili beklentilerine ışık olmaktadır. Bu ışık onlar için açılmış yol olur, iz olur. Nice Erol Parlak’lar ve kıymetli sanatçılar yetişir diye temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
 

           Okul açılışının ardından Ağrı’daki programına devam eden Parlak, Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi salonunda büyük beğeni toplayan bir konser verdi.

 

           Programa, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, kamu kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 


 

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ