BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL KONSERİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Haber Tarihi: 19-10-2022

BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL KONSERİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin Ankara ayağı olan ‘Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Özel Konseri Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in sanat yönetmenliğinde gerçekleşti.

İki bölümden oluşan etkinliğe T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı ve T.C. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Genel Sekreter V. Prof. Dr. Abdulkerim Çalışkan katılım sağladı.

Konserin ilk bölümü Üniversitemiz akademisyenlerinden ve öğrencilerinden oluşan Oda Orkestrası tarafından gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Şefi Cem'i Can Deliorman'ın yönettiği konserde Üniversitemiz Sanatta Yeterlik öğrencisi otizmli piyanist Buğra Çankır solist olarak Orkestramıza eşlik etti. 3 kez bis yaparak seyirciyi selamlayan Çankır’ın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in konuşması ile etkinliğin birinci bölümü sona erdi.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in de yer aldığı Klasik Türk Müziği Topluluğu konseri gerçekleşti. Dinleyicisinden büyük beğeni toplayan konserde üniversitemiz akademisyenlerinin yanı sıra TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Çiğdem Yarkın, İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğundan Sanat Yönetmeni ve Ritim Sanatçısı Ferruh Yarkın ile Viyolonsel Sanatçısı Çağlar Kırömeroğlu yer aldı.

CSO Ada Ankara ev sahipliğinde müzikseverlerle buluşan konser hediye takdimiyle sona erdi.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ