REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ERHAN ÖZDEN, KAZAKİSTAN’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI TÜRK KÜLTÜRÜ TEŞKİLATI TÜRKSOY ÜYESİ ÜLKELER GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLERİ TOPLANTISI’NA KATILDI

Haber Tarihi: 20-03-2023

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ERHAN ÖZDEN, KAZAKİSTAN’DA DÜZENLENEN ULUSLARARASI TÜRK KÜLTÜRÜ TEŞKİLATI TÜRKSOY ÜYESİ ÜLKELER GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLERİ TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlenen Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY üyesi ülkeler Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörleri Toplantısı’na katıldı. TÜRKSOY’un girişimiyle Almatı şehrinde düzenlenen toplantıda Türk Dünyası'nda sanat alanında eğitim veren üniversiteler arasında iş birliği tesis edilmesi ve birlikte çalışma olanaklarının geliştirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Toplantıda alınan karar ile T. Jürgenov Millî Sanat Akademisi Rektörü Azamat Satılbaldı iki yıllığına dönem başkanı olarak seçildi. Toplantıya TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İncesanat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ceyran Mahmudova, Kazakistan T. Jürgenov Kazak Milli Sanat Akademisi Rektörü Azamat Satıbaldı, Kırgız Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi Rektörü Tümenboy Koldoşov, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültürü Enstitüsü Rektörü Şermanov Eldor katıldı.

Türk Dünyası Sanat Üniversiteleri Birliği’nin kurulması ile eş zamanlı olarak gerçekleşen programda 2023 yılının doğumunun 125. yılı olması münasebeti ile "Temirbek Jürgenov Anma Konseri” düzenlendi.

Kazakistan Kültür ve Spor Bakanlığının teklifi üzerine TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimî Konseyi tarafından Temirbek Jürgenov Anma Yılı olarak ilan edilmesi üzerine düzenlenen konserde Millî Sanat Akademisi'nden mezun olan sanatçılar yer aldı. Anma yılı çerçevesinde ayrıca Temirbek Jürgenoc Resim Sergisi açılışı da gerçekleşti. 14-17 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşen programda Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı programa katılan Üniversite Rektörlerine plaket takdim etti.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ