REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ERHAN ÖZDEN, ÖZBEKİSTAN’DA “TÜRK DÜNYASI ÖĞRENCİ TİYATRO FESTİVALİ”NE KATILDI

Haber Tarihi: 29-05-2023

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ERHAN ÖZDEN, ÖZBEKİSTAN’DA “TÜRK DÜNYASI ÖĞRENCİ TİYATRO FESTİVALİ”NE KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), Özbekistan Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Özbekistan Kültür ve Sanat Üniversitesi iş birliğinde Taşkent’te düzenlenen “1. Türk Dünyası Öğrenci Tiyatro Festivali” ne katıldı.

TÜRKSOY tarafından bu yıl kurulan Türk Dünyası Güzel Sanatlar Üniversiteler Birliği'nin de ilk faaliyeti kapsamında 22 – 26 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen festivale Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Türkiye'nin Güzel Sanatlar Üniversitelerinden 7 öğrenci tiyatrosu katıldı.

Türk coğrafyasındaki genç tiyatrocuların buluşma noktasına dönüşecek “1. Türk Dünyası Öğrenci Tiyatro Festivali” açılışına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Türk Dünyası kültür ve sanatının çok zengin ve önemli olduğu ifade ederek bu kültür ve sanatı yaşatacak olan genç sanatçılara başarılar diledi.

Türk Dünyası Güzel Sanatlar Üniversiteler Birliği Toplantısı gerçekleşti

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev ve Özbekistan Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Ozodbek Nazarbekov’un da katıldığı festivalde Türk Dünyası Güzel Sanatlar Üniversiteler Birliği Toplantısı da gerçekleşti. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ve Üniversite Rektörlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, Türk Dünyası Güzel Sanatlar Üniversiteler Birliği'ne, Aşkabat Kültür Üniversitesi ile Oş Devlet Üniversitesine bağlı Sanat Akademisi’nin de üyeliğinin kabul edilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca Özbekistan Kültür ve Sanat Üniversitesi Bilim Kurulu tarafından, Özbekistan Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Ozodbek Nazarbekov’a ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev'e “Fahri Profesör” unvanı verildi.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ