REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ERHAN ÖZDEN 'TUVALDE YÜZYIL' SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Haber Tarihi: 05-05-2023

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ERHAN ÖZDEN “TUVALDE YÜZYIL” SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Türk Tarih Kurumu'nun (TTK), Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılına özel hazırladığı 'Tuvalde Yüzyıl: Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Ressam 100 Resim' sergisi, Ankara'da CerModern'de açıldı.

Serginin açılışı Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, sergi küratörü ve koordinatörü Siret Uyanık, TTK yetkilileri, ressamlar, eser sahibi aileler ve sanatseverlerin katılımları ile gerçekleşti.

Türk resim sanatında iz bırakan 100 ressamın çalışmalarından oluşan ve daha önce gün yüzüne çıkmayan eserlerin yer aldığı sergiye Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in yanı sıra Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Barış Demirci, Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı ve lisans öğrencileri ile Sanat ve Tasarım Fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Ruhi Konak katıldı.

Türk sanat tarihinin son yüzyılından eserlerin yer aldığı ve Türk Tarih Kurumu arşivinden Cumhuriyet'in ilk dönemlerine ait sergi katalogları, broşür, davetiye, fotoğraf gibi materyallerden oluşan önemli dokümanların da bulunduğu sergi, 2 Temmuz'a kadar ziyaret edilebilecek.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ