ÜNİVERSİTEMİZ, ASBÜ VE MİA VAKFI İŞ BİRLİĞİ İLE ENGELSİZ KONSER ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Haber Tarihi: 23-06-2023

ÜNİVERSİTEMİZ, ASBÜ VE MİA VAKFI İŞ BİRLİĞİ İLE ENGELSİZ KONSER ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Üniversitemiz, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) ve MİA Vakfı iş birliğinde “Engelsiz Konser” etkinliği gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve MİA Vakfı Yönetim Kurulu adına Mücahit Arslan’ın açış konuşmalarını yaptığı etkinlik, konser programıyla devam etti. Etkinliğe Rektörümüzün yanı sıra, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ile birlikte akademik ve idari personelimiz de katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden özel gereksinimli bireyler için müziğin öneminden bahsederek “Müziğin ve sanatın birleştirici gücü ile özel gereksinimli bireylerin gözündeki ışıltıyı ve onların başarılarını görmek bizleri oldukça mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ise “Gösterilen performanslarla birlikte, engelli öğrencilerimizin ne kadar güçlü ve kararlı olduklarını bir kez daha gözlemliyoruz. Onlar, engelliliklerinin ötesine geçerek, sanatın gücünü kullanarak bizlere ilham veriyorlar.” dedi.

Etkinlik, Üniversitemiz öğrencilerinin icra ettiği konserin ardından Engelli Vakfı Koro ve Dans Topluluğunun hazırladığı gösteri sonrası çiçek ve hediye takdimi ile sona erdi.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ