ÜNİVERSİTEMİZ ÂŞIKLIK GELENEĞİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ RESMİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Haber Tarihi: 05-05-2023

ÜNİVERSİTEMİZ ÂŞIKLIK GELENEĞİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ RESMİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Üniversitemiz Âşıklık Geleneği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (AGEM) resmi açılışı Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in katılımıyla gerçekleşti. Açılış törenine ayrıca 25. ve 26. Dönem Çorum AK Parti Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Çakıcı, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva’nın yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Törenin açılış konuşmalarını gerçekleştiren Üniversitemiz Âşıklık Geleneği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gökhan Ekim merkezin kurulma amaçlarından ve öneminden bahsetti. Prof. Dr. Gökhan Ekim’in ardından konuşmalarını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Üniversitemizde kurulan uygulama ve araştırma merkezi ile tarihimizin önemli kültürel miraslarından olan Âşıklık Geleneği ile ilgili bilimsel çalışmaların gerçekleşiyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Merkezin resmi açılışı dolayısıyla AGEM Müdürü Prof. Dr. Gökhan Ekim tarafından “Âşıklarla Diyar Diyar” konseri düzenlendi. Konserde; Prof. Dr. Gökhan Ekim, Doç. Dr. Kibele Kıvılcım Çiftçi, Öğr. Gör. Birsen Oğuz Erdinç, Arş. Gör. Tolgahan Tiktaş, Çiğdem Gürdal, Bektaş Dolu, Âşık Selahattin Dündar, Âşık Arzu Kurbani, Hayrettin Süzer, Tülay Örten Yıldız ve Âşıklık Geleneği Topluluğu Öğrencileri (Barış Alçay, Cuma Belim, Talat Dinçer) sahne aldı. Âşıklık geleneğine ait türlerden örnekler sunulan konser yoğun ilgi gördü.

Âşıklık Geleneği Uygulama ve Araştırma Merkezi resmi açılışı, kurdele kesimi ve kokteylin ardından sona erdi.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ