ÜNİVERSİTEMİZDE 2022-2023 AKADEMİK YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Haber Tarihi: 23-06-2023

ÜNİVERSİTEMİZDE 2022-2023 AKADEMİK YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Türkiye’nin ilk tematik müzik üniversitesi olan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, 19 Haziran Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ADA Ankara Tarihi Salonda gerçekleşen törenle mezunlarını verdi.

Öğrencilerimizin, ailelerinin akademik ve idari personelimizin yoğun katılım sağladığı Üniversitemiz 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Törenin açılış konuşmalarını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Türkiye’nin güzide kurumlarından olan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitenin müzik ve sanat alanında dünyaya açılan bir kapı olacağını ve öğrencilerimizin de bu konuda önemli rol oynadığını ifade etti. Rektörümüz; “Aldıkları eğitim ve sahip oldukları kültür ile Üniversitemizde yetişen gençlerimizin Ülkemizin geleceğinde çok önemli işler başaracağına inanıyoruz.” diyerek mezunlarımızı tebrik etti.

Üniversitemiz öğretim elemanlarının ve mezunlarımızın birlikte sahne alarak gerçekleştirdikleri müzik dinletileri ile devam eden mezuniyet törenimiz, Üniversite bazında ilk üçe girerek derece ile mezun olan öğrencilerimize başarı belgelerinin ve ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Üniversitemiz birincisi Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Bölümü mezunumuz Merve Düzgün’e başarı belgesi ve plaketi Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden tarafından verildi. Üniversitemiz ikincisi İcra Sanatları Fakültesi, Çalgı Eğitimi Bölümü mezunu Buğra Kutbay’a başarı belgesi ve plaketi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan tarafından verilirken, Üniversitemiz üçüncüsüne başarı belgesi ve plaketi Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Müzik Teorisi Bölümü mezunumuz Itır Gönenç’e ise Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Karaelma tarafından verildi. Rektör Yardımcılarımız da dereceye giren mezunlarımız nezdinde tüm mezunlarımızı tebrik ederek başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

Üniversitemiz öğrencilerinin 4 yıl boyunca verdikleri emeklerin ve başarılarının taçlandığı Mezuniyet töreni, Fakülte Dekanlarımızın konuşmaları ve mezunlarımıza belgelerinin verilmesi ile devam etti. Müziğin, eğlencenin, mezuniyet heyecanın ve coşkusunun bir arada yaşandığı mezuniyet törenimiz, Türkiye’nin yüzüncü yıl mezunlarının kep atma töreni ile son buldu.

Üniversitemiz 2022-2023 mezunlarını tebrik eder, eğitim ve sanat yaşamlarında başarılarının devamı dileriz.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ