19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet etti. O, gençlere inandı, gençlere güvendi. Boşuna değildi bu inancı ve güveni… Yedi düvele karşı verilen savaşta, onbeşliler, hep en ön saftaydılar. Ne yaşanacak gençlikleri geldi akıllarına, ne yüreklerindeki umutları. "Varsa yoksa vatan" dediler, "bağımsızlık" dediler, can verdiler.

Çanakkale Savaşı'nda, toprağın altında kefensiz yatmayı göze alanların açtığı yolda, “Ya istiklal ya ölüm!” diyen komutanlarının önderliğinde, asırlardır hür yaşadıkları toprakları kanlarıyla sulayarak özgürlüğe kavuşturdular.

İşte bu kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün bugün… 19 Mayıs 1919’da, tam da bugün, Mustafa Kemal Paşa, Samsun’a ayak bastı ve kurtuluş mücadelesini başlattı. Bütün vatana dalga dalga yayılan o mücadele, zaferle sonuçlandı ve yeni bir devlet doğdu; Türkiye Cumhuriyeti...

Büyük Önder'imizin Samsun'a ayak basışının 101. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Ve diyoruz ki;

"Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk; Türk Gençliği olarak bize bıraktığın emanetini, damarlarımızda dolaşan asil kanın kudreti ile, her türlü ahval ve şerâit içinde dahi koruyacağımıza, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa edeceğimize söz veriyoruz."

Nice 19 Mayıs'lara...

EBYS
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
KÜTÜPHANE
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
CİMER
KONSERLER
HAFTANIN
MENÜSÜ