"Barış İçin Küçük Bir Şey Yap"

Hibrit İyi Niyet Performans Bienali

Eser Şartnamesi

Eserler A5 ebadından büyük, 3 dakikadan uzun olmamak şartıyla tasarlanmalıdır. Üç boyutlu eserler A5 ölçülerine göre form kazanabilir.

Bienale gönderilen eserler, gönderildikleri andan itibaren projeye bağışlanmış kabul edilecektir. Bu nedenle iadesi yapılmayacaktır. Uygun koşullarda saklanacak veya mezat, açık artırma, doğrudan satış gibi faaliyetlerle satışı yapılacaktır. Bu yöntemlerle elde edilecek gelir ile barış konusunda yardım faaliyetleri yürütülecek veya gelecekte planlanan barış ile ilgili diğer proje giderleri bu gelirlerden karşılanacaktır. Etkinliğe eser gönderen her katılımcı, eseri ile ilgili her türlü basın, yayın, telif ve kullanım hakkının etkinlik kurullarına devrini kabul etmiş sayılacaktır.

Yukarıda belirtilen ölçüleri dikkate almak koşuluyla katılımcılar, resim, heykel, minyatür, seramik, kolaj, afiş, çini, tezhip, ebru, baskı resim, animasyon, exlibris, illüstrasyon, origami, kat’ı, tekstil vb. eserler yapabilir; şarkı, türkü söyleyip, şiir veya metin okuyup, enstrüman çalarak videosunu çekebilir; halı, kilim, kumaş vb. dokuyabilir; örgü örebilir, şiir, hat, kaligrafi yazabilir; çizim veya tasarım yapabilir, film çekebilirler sanatın herhangi bir türü ve herhangi bir malzeme ile eser üretebilir.

Eserler üzerine katılımcıların isim ve soy isimleri yazmalıdır.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi web sitesinde yayınlanan veya koordinatörden talep edebilen ya da mail ( barisicin@mgu.edu.tr  ) yoluyla istenebilen Özgeçmiş-Eser Tanıtım-Bağış-Yayın İzin Formu, katılımcılar tarafından doldurarak çıktısı alınmalı, imzalanmalı ve eserle birlikte eserin gönderileceği zarfın içerisine yerleştirilmelidir.

18 yaşından küçük katılımcılar için Veli İzin Belgesi doldurularak eser zarfının içerisine yerleştirilmelidir.

Zarfın üzerine isim, soy isim ve adres bilgilerinin yanı sıra ‘Barış İçin Küçük Bir Şey Yap’ ibaresi yazılarak, aşağıdaki adrese gönderilmelidir:

 Ruhi KONAK, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Turan Güneş Bulvarı Yukarı Dikmen Mahallesi, Neşet Ertaş Caddesi, No:4 06550 Oran Çankaya/ANKARA

POSTA VE KARGO GİDERLERİ KATILIMCILARA AİTTİR.  AKSİ DURUMDA GERİ İADE EDİLECEKTİR. 

HER ESERİN AYRI ZARFI OLMAK KOŞULUYLA TOPLU GÖNDERİM YAPILABİLİR.

Dijital eserler,  barisicin@mgu.edu.tr  adresine Özgeçmiş-Eser Tanıtım-Bağış-Yayın İzin Formu ile birlikte gönderilmelidir.    

 

Formlar