Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Gitar Topluluğu

7-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Ankara MGÜ Gitar Festivali, Konserler, Seminer, Ustalık Sınıfı ve Yarışma etkinlikleri MGÜ Gitar Topluluğu öncülüğünde Ankara Mamak Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilmektedir. Festivalde yer alacak konserler Mamak Belediyesi Kültür Merkezi Merkezinde (Eski Ankara Devlet Konservatuvarı Cebeci Binası/Musiki Muallim Mektebi’nde), ustalık sınıfları, gitar yarışması, Seminerler ve gitar tanıtımları Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir.

Amaç, dünya çapında kabul görmüş müzisyenleri ve eğitmenleri kurumumuza davet ederek konser, seminer, ustalık sınıfları gibi etkinlikler düzenlemek, böylelikle sanatsal, eğitsel ve kültürel anlamda etkileşim sağlamaktır. Bir diğer amaç ise; festival kapsamında düzenlenecek olan uluslararası gitar yarışmasıyla gençlerimizin müzik kariyerine destek olmaktır.

Müzik eğitimi veren kurumlarda öğrenim gören genç müzisyenlerimizi bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalimize bekliyoruz!