15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Nedeniyle, Üniversitemiz Tarafından Anma Etkinlikleri Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, Üniversitemiz tarafından düzenlenen etkinlikler, ilk olarak Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda 15 Temmuz Belgeseli gösterimi ile başladı. 15 Temmuz gecesinde yaşananların anlatıldığı belgesel, izleyenleri duygulandırdı.

Etkinlikler kapsamında, Rektörümüz Prof. Erol Parlak ve Genel Sekreterimiz Murat Özdemir, Üniversitemiz sosyal binasında, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi’ni açtı. Sergide çeşitli kentlerden 15 Temmuz gecesini anlatan çarpıcı fotoğraflar yer aldı.

Üniversitemizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile düzenlediği bir başka etkinlik de, “Radikal Bir Terör Örgütünün Anatomisi: FETÖ” adlı çevrim içi panel oldu. Sanal ortamda canlı olarak yayınlanan panelde, açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Erol Parlak yaptı. Panele, konuşmacı olarak, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, TOBB Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜRPAV Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi Demir, Akdeniz Üniversitesi-Sosyoloji Bölüm Başkanı veTÜRPAV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Suat Kolukırık ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi ve TÜRPAV Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Sinan Demirtürk katıldı.

“Radikal Bir Terör Örgütünün Anatomisi: FETÖ” adlı çevrim içi paneli, aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Paneli izlemek için tıklayınız 

Fotoğraf Galerisi