2023-2024 Akademik Yıl Açılış Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi

“2023-2024 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Öğretim Elemanları ve üstün yetenekli, özel gereksinimli öğrencilerimiz müzik dinletisinde bulundu.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar ve devlet erkânının yanı sıra bakanlar, Yükseköğretim Kurulu üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler ve rektörler, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Üniversitemiz Türk Müziği Topluluğu tarafından müzik dinletisi sunuldu. Müzik dinletisine otizmli ve görme engelli öğrencilerimizden oluşan “Bizim Orkestra” da eşlik etti. Dinletinin ardından Türk yükseköğretimi tanıtım filmi aktarıldı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Başkanı Erol Özvar ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının ardından, YÖK tarafından “bireysel, kurumsal, özel alan ve özel” olmak üzere dört kategoride verilen “Yükseköğretim Kurulu 2023 Üstün Başarı Ödülleri” de sahiplerini buldu. Bireysel Ödüller’de Yükseköğretim Kurulu tarafından hoca ile öğrencisinin ilişkisine dikkat çekmek ve bu konuya önem verildiğini göstermek amacıyla doktora öğrenci ile danışman hocası birlikte ödüllendirildi.

Bireysel Ödüller kapsamında “Yılın Doktora Tezi Ödülleri”nde Güzel Sanatlar ve Mimarlık kategorisinde araştırma görevlisi Hüseyin Cem Esen ve tez danışmanları Prof. Dr. Sevilay Çınar ve Üniversitemiz Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Okan Murat Öztürk ödüle layık görüldü.

Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Fotoğraf Galerisi