Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Derslerin İşleniş Şekline İlişkin Senato Kararı

Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca ilan edilen tavsiye kararları dikkate alınarak, Covid-19 salgınının yayılımının ve etkilerinin azaltılabilmesi adına 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Üniversitemizde uygulanacak önlemler Üniversitemiz Senatosunda görüşülmüştür.

Alınan Senato kararı uyarınca;

– 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında okutulacak olan dersler ve uygulanacak sınavlar Hibrit (Harmanlanmış) olarak yürütülecektir.

– Ders süreleri 40 dakika, mola süreleri 20 dakika olacak şekilde belirlenecek ve blok ders yapılmayacaktır.

– Öğrencilerin kampüs alanında bulunan açık ve kapalı alanlarda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması zorunlu tutulacaktır.

– Kampüs girişinde tüm akademik ve idari personel, öğrenciler ve ziyaretçilerin ateş ölçümü ve HES kodu sorgusu yapılacak, aşı kartı bilgileri istenecektir. Aşı kartı olmayanlardan ve bir doz aşısı bulunanlardan en fazla 72 saat öncesinden alınan PCR testi istenecektir. PCR testini ibraz edemeyenlerin ve HES kodu sorgusu riskli görülenlerin kampüse girişine izin verilmeyecektir.

– 2021-2022 eğitim-öğretim yılı başlangıcı ile birlikte, alınan ve uygulanacak tedbirler hakkında, ilgili idari birimler tarafından öğrencilere “Oryantasyon Programı” kapsamında bilgilendirme yapılacaktır.

– Salgının yerel ve bölgesel seyri, yetkili kurum ve kuruluşların açıklamaları doğrultusunda alınan kararlar tekrar görüşülecektir.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarılar dileriz.

 

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü