Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Başvuruları (2022 Sözleşme Dönemi 2022-1-TR01-KA131-HED-000054149)

15.03.2023-31.03.2023 tarihleri arasında http:portal.ua.gov.tr üzerinden başvuruları tamamlanmış olan Erasmus+ Öğrenci Öğrenim hareketliliği sonuçlarına ( 04.04.2023 İngilizce Sınav Sonuçları ile birlikte) listeden ulaşılabilir. Listeye aşağıda yer alan “Ek Belgeler” kısmından ulaşabilirsiniz.

Yerleştirme ile detaylar ve genel bilgiler için Erasmus Öğrenim Bilgilendirme Sonuç Belgesi incelenebilir. Belgeye aşağıda yer alan “Ek Belgeler” kısmından ulaşabilirsiniz.

1) YERLEŞİLEN ÜNİVERSİTELER

Üniversitemizin anlaşmalı olduğu üniversiteler ve toplam kotları göz önüne alınarak; başvuru kriterlerini sağlayan öğrencilerin puanları Türkiye Ulusal Ajansı tarafından belirlenen ve daha önceden ilan edilen ölçütlere göre hesaplanarak yerleştirme yapılmıştır (EK2)

Seçilen öğrenciler, öncelikle aday katılımcı olduklarını unutmamalıdır. Faaliyetin gerçekleştirilebilmesi ve hibelerin tahsisi için, MGU tarafından adaylık bildirimi yapılmasını takiben gidilecek üniversiteye başvuru yapılması ve kesin kabul alınması, beklenen resmi süreçlerin/belgelerin tamamlanması, ders uyuşmazlığı yaşamaksızın öğrenim anlaşmalarının hazırlanması ve özellikle vize başvuruları bizzat adayların sorumluluğundadır.

ÖNEMLİ UYARI: Erasmus+ KA131 Öğrenim Hareketliliği Programı Üniversitemize bağlı akademik birimlerin Programı (Avrupa) Ülkelerindeki ortaklarıyla imzaladıkların Kurumlararası Anlaşmalar üzerinden yürütülmektedir. Erasmus+ 2021 – 2027 döneminde meydana gelen yenilikler ve Erasmus Without Paper fazına uyum sürecinin devam etmesi nedeniyle, hâlihazırda var olan anlaşmalarda değişiklik söz konusu olabilmektedir. Herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin aday gösterme işlemleri sırasında karşı kurumun anlaşma şartlarında gerçekleştirebileceği herhangi bir değişiklikten MGU sorumlu değildir.

2) HİBE DURUMU

Erasmus+ Başarı Puanına göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanan ve bir tercihine yerleşmiş olan öğrenciler, bütçe ölçütlerine göre belirlenmiş azami kontenjanlar dâhilinde hibeli katılımcı adayı olarak seçilmiş ve tercih sıralamaları dikkate alınarak yerleştirilmiştir.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ilan edilen 2022 Sözleşme Dönemi için Erasmus+ Yükseköğretimde Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA131) faaliyeti hibe dağıtım sonuçlarına göre MGU’ya tahsis edilen Hareketlilik Hibesi kapsamında öngörülen sayıya göre hibe dağıtımı yapılmıştır.

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim kapsamında hibe almaya hak kazanan öğrencilerin nihai kararlarını 30.06.2023 tarihine kadar MGU Dış İlişkiler Ofisi’ne bildirmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra programdan vazgeçen öğrencilerin bir sonraki başvurularında -10 puan kesinti yapılacaktır.

Öğrenim faaliyeti kapsamında gitmeden önce teslim edilmesi gereken belgeler:

1. Kabul Mektubu
2. Öğrenim hareketliliği için Öğrenim Anlaşması- Before the Mobility (https://learning-agreement.eu/)
3. MGU Akademik Tanınma Formu- Gidiş
4. MGU Dönem İzni
5. Hibe Sözleşmesi (Ziraat Bankası Oran Şubesi’nden EURO IBAN hesabı açtırılmalıdır) 6. Kaza ve Sağlık Sigortaları
7. Vize

Öğrenim faaliyeti kapsamında döndükten sonra teslim edilmesi gereken belgeler:

1. Katılım sertifikası
2. Transkript ( Karşı Üniversiteden)
3. Öğrenim hareketliliği için Öğrenim Anlaşması-After the Mobility (https://learning-agreement.eu/)
4. MGU Akademik Tanınma Formu- Gidiş
5. Gidiş-dönüş uçak biletleri
6. European Participant Survey


Programa seçilen öğrenciler için bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Detaylar aşağıda yer almaktadır. Seçilen öğrenciler için toplantıya katılım zorunludur.

Tarih: 03.05.2023
Saat: 15:00
Yer: Rektörlük Giriş Kat Toplantı Salonu


Not: Tüm başvuru, seçim ve değerlendirme süreçleri Türkiye Ulusal Ajansı başvuru portalı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Ek Belgeler:

Yerleştirme Sonuçları

Ek1
ERASMUS Öğrenim Bilgi Notu 2023-2024

 

Ek2
Akademik Tanınma

Ek3
Hibe Sözleşmesi 2021

Ek4
Katılım Sertifikası

Ek5
Seçim Sonrası Yapılması Gerekenler