Bağımsızlığın Sembolu İstiklal Marşımızın Kabulünün 102. Yıldönümü

Üniversitemizde İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıldönümü ve bestecisi Osman Zeki Üngör’ün 65. vefat yıldönümü vesilesiyle konferans düzenlendi.

Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımızın bestecisi Osman Zeki Üngör’ün hayatının ve İstiklal Marşımızı bestelenme sürecinin anlatıldığı konferansta Uzman Müzikolog Ersin Antep konuğumuz oldu. Ersin Antep’in sunumuyla gerçekleşen konferansa Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ve Prof. Dr. Barış Karaelma ile Üniversitemiz dekanları, hocalarımız ve personelimiz katılım sağladı. Türk Psikolog, Eğitimci ve Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen’in de konuğumuz olduğu konferansa öğrencilerimiz, çevrimiçi katılım gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Barış Demirci’nin açılışını gerçekleştirdiği ve Uzman Müzikolog Ersin Antep’in keyifli sunumuyla gerçekleşen konferans yoğun ilgi gördü. Konferans sonunda Ersin Antep’e Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Karaelma tarafından çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Fotoğraf Galerisi