Başkent Kültür Yolu Festivali Kapsamında Düzenlenen Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Özel Konseri Sanatseverlerle Buluştu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin Ankara ayağı olan ‘Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Özel Konseri Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in sanat yönetmenliğinde gerçekleşti.

İki bölümden oluşan etkinliğe T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı ve T.C. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Genel Sekreter V. Prof. Dr. Abdulkerim Çalışkan katılım sağladı.

Konserin ilk bölümü Üniversitemiz akademisyenlerinden ve öğrencilerinden oluşan Oda Orkestrası tarafından gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Şefi Cem’i Can Deliorman’ın yönettiği konserde Üniversitemiz Sanatta Yeterlik öğrencisi otizmli piyanist Buğra Çankır solist olarak Orkestramıza eşlik etti. 3 kez bis yaparak seyirciyi selamlayan Çankır’ın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in konuşması ile etkinliğin birinci bölümü sona erdi.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in de yer aldığı Klasik Türk Müziği Topluluğu konseri gerçekleşti. Dinleyicisinden büyük beğeni toplayan konserde üniversitemiz akademisyenlerinin yanı sıra TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Çiğdem Yarkın, İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğundan Sanat Yönetmeni ve Ritim Sanatçısı Ferruh Yarkın ile Viyolonsel Sanatçısı Çağlar Kırömeroğlu yer aldı.

CSO Ada Ankara ev sahipliğinde müzikseverlerle buluşan konser hediye takdimiyle sona erdi.

Fotoğraf Galerisi