Beden Müziği Etkinliğine Öğrencilerimizden Büyük İlgi

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi & Gitar Topluluğu tarafından düzenlenen “Beden Müziği” isimli etkinlik gerçekleşti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Özgü Bulut’un katılımı ile gerçekleşen etkinlik Üniversitemiz Rektörlük Binası Konferans Salonunda Beden Müziği Semineri ile başladı.

Akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin keyifle katılım sağladığı seminerde Prof. Bulut Beden Perküsyonu olarak da bilinen Beden Müziğinin tarihçesine, kullanım alanlarına, içeriğine ve katkıda bulunduğu zekâ ve duyulara değinirken beden müziği ve enstrümantal müziğin ilişkisinden de bahsetti. Bulut’un keyifli anlatımı ve dinleyiciyi de içine alan uygulamaları ile gerçekleşen Seminer Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Derya Çakıcı Eser’in Üniversitemiz adına Prof. Bulut’a Teşekkür Belgesi taktimi ile son buldu.

Keyifli Seminerin ardından Üniversitemiz Balo Salonu’nda Beden Müziği atölye çalışması gerçekleşti. Öğrenciler, akademisyenler ve idari personelin oluşturduğu katılımcılar atölye çalışmasında farklı oyunlar yoluyla beden müziğini keşfetti. Katılımcıların keyifle tamamladıkları atölyenin ardından program son buldu.

Fotoğraf Galerisi