Dünyanın 1 Numaralı Onlıne Dil Öğrenme Aracı Rosetta Stone 30 Nisan 2024 Tarihine Kadar Deneme Erişimine Açılmıştır

Rosetta Stone Deneme Veri Tabanı Slide

Değerli Kütüphane Kullanıcıları;

Dünyanın 1 numaralı online dil öğrenme aracı olan Rosetta Stone’u ücretsiz olarak kullanabilmeniz için yayıncıdan özel bir izin alınmıştır. Bu izin ile 30 Nisan 2024 tarihine kadar Rosetta Stone dil öğrenme aracı Üniversitemiz bünyesindeki tüm kullanıcılar (akademisyen, öğrenci ve personel) için erişime açılmıştır. 

Kullanıcılarımız Rosetta Stone’un içeriğinde bulunan 30 farklı dil için mevcut tüm seviyelerden faydalanabilecektir.

Rosetta Stone’u kullanabilmeniz için ekte bilgisayar ve mobil cihazlardan erişimi anlatan 2 adet kullanım kılavuzu ve Rosetta Stone hakkında genel bilgi dokümanını paylaşıyoruz. Yine aşağıda deneme erişim linkini, hızlı erişim adımlarını ve Rosetta Stone özet içerik bilgisini bulabilirsiniz.

Hızlı Erişim Adımları

Bilgisayardan erişim: 1-) Erişim linkine tıklayın 2-) Kurumsal e-posta adresinizi, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun 3-) Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın (detaylı kullanım kılavuzu ektedir.)

Rosetta Stone Bilgisayardan Erişim ve Kullanım Kılavuzu

 

Mobilden erişim: 1-) Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal e-posta adresinizle bir hesap oluşturun 2-) Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın 3-) Sign in kısmından, Work or School seçeneğine tıklayın 4-) Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın (detaylı kullanım kılavuzu ektedir.)

Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim ve Kullanım Kılavuzu

 

Rosetta Stone Hakkında

Rosetta Stone birçok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

İyi çalışmalar ve sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla…