Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergimize Yoğun İlgi

Üniversitemizde Başkent Kültür Yolu Festivalleri kapsamında Geleneksel Türk Sanatları Karma Sergisi ve Çalıştayı düzenlendi.

Sanat ve Tasarım Fakültemiz öğretim üyeleri Prof. Ruhi Konak ve Doç. Ebru Çatalkaya Gök hocalarımızın katkılarıyla gerçekleşen etkinlik programında serginin yanı sıra teorik ve uygulamalı alanlarda çalıştay gerçekleşti.

Ülkemizin birçok ilinden tezhip, minyatür, hat, kumaş, halı, kilim, çini, ebru, kat’ı alanlarından eserlerin yer aldığı serginin küratörlüğünü Prof. Ruhi Konak gerçekleştirdi. Serginin açılış konuşmalarını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, sergi ve çalıştay programının Türkiye’nin 100. Yıl vizyonuna yakışır bir biçimde, zengin kültürel ve sanatsal değerlerimizi gelecek nesillere taşımak açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, programda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

20-25 Eylül 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz Sanat Galerisinde ziyaretçilere açık olan sergide 43 sanatçının 100 eseri sanatseverlerle buluştu.

21 – 22 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşen teorik ve uygulamalı çalıştaylar ile devam eden program sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

Fotoğraf Galerisi