MGÜ’ de 23 Nisan Coşkusu Geleceğin Mimarlarının Notaları İle Yaşandı

Üniversitemiz Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi öğrencileri tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yıl Dönümü kapmasında 23 Nisan konseri gerçekleşti.

Üniversitemiz İcra Sanatları 206’no’lu Dinleti Salonunda gerçekleşen konserde İlkokul 1.2.3.4. sınıflar ve Ortaokul 5.6.7.8. sınıflarda öğrenim gören ve sanata ilgi duyan 48 öğrenci yer aldı.

Yarı Zamanlı Eğitim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte bireysel enstrüman performansları ile renkli görüntülere imza atan minik öğrencilerimiz koro performanslarıyla da büyük beğeni topladı.

Üniversitemiz Öğretim Üyeleri Doç. Hakan Halit Turgay’ın flüt öğrencileri, Doç. Pınar Turan ve Öğr. Gör. İrem İlayda Canduran’ın viyolonsel öğrencileri, Doç. Kazım Çokoğullu ve Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Koca’nın gitar öğrencileri, Doç. Tayfun İlhan, Dr. Öğr. Üyesi Deniz Katıtaş, Dr. Öğr. Üyesi Aslı Ceren Yıldırım, Öğr. Gör. Evren Kalaycıoğlu ve misafir Öğretim Elemanları Eren Can Gülel, Aras Bastem’in piyano öğrencileri, misafir Öğretim Elemanı Bora Aykol’un klarnet öğrencileri, misafir Öğretim Elemanı Hüseynali Hüseynaliyev’in keman öğrencileri ve solfej dersi veren misafir Öğretim Elemanları Kemal Alpan ve Didem Uysal’ın öğrencileri birbirinden güzel eserler icra etti.

Konser sonunda Kemal Alpan’ın bestelediği “23 Nisan Marşı” adlı koro eseri tüm öğrencilerimizin katılımıyla coşkuyla seslendirildi.

Fotoğraf Galerisi